Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
06. jún 2020, 07:08

Nebuďme ľahostajní voči životnému prostrediu, hovorí prezidentka

„Aj malé kroky každého z nás môžu znamenať veľmi veľa pre životné prostredie,“ uviedla hlava štátu v piatok na sociálnej sieti pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia.

Podľa jej slov aj posledné mesiace koronakrízy ukázali, ako sú všetci bez rozdielu zraniteľní, ak žijú v nezdravých ekosystémoch a neberú ohľad na prírodu. Vyzvala tiež k tomu, aby spoločnosť nepoľavila v spoločnom úsilí zastaviť environmentálnu či klimatickú krízu.
 

Dnes si pripomíname významný deň pre životné prostredie. Aj táto bezprecedentná kríza nám ukázala, ako sme všetci bez...

Uverejnil používateľ Zuzana Čaputová Piatok 5. júna 2020 Zdieľať

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa verejne zastal nového ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia. Darmanin obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o „konsenzuálny pohlavný styk“ iniciovaný údajnou obeťou znásilnenia. Ženu zažaloval za ohováranie.

pred 9 hodinami

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra remizovali v utorňajšom prvom stretnutí baráže o účasť vo Fortuna lige 0:0. Odveta je na programe v piatok 17. júla. MFK Ružomberok postúpil do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA, keď si poradil v prvom semifinále pod Čebraťom so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa Ružomberčania stretnú s úspešnejším z dvojice Spartak Trnava - AS Trenčín.

pred 10 hodinami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.