Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. august 2015

Arcibiskup Zvolenský: Utrpenie a smrť utečencov sa týkajú každého z nás

K nešťastiu utečencov nájdených pri Parndorfe v Rakúsku sa vyjadril aj bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský. "Iba niekoľko kilometrov od našich hraníc sa stala hrozná tragédia. Viacerí naznačujú, že toto nešťastie spôsobila neľudskosť prevádzačov. Utrpenie a smrť utečencov sa týkajú každého z...

K nešťastiu utečencov nájdených pri Parndorfe v Rakúsku sa vyjadril aj bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský.

"Iba niekoľko kilometrov od našich hraníc sa stala hrozná tragédia. Viacerí naznačujú, že toto nešťastie spôsobila neľudskosť prevádzačov. Utrpenie a smrť utečencov sa týkajú každého z nás. Neodvracajme zrak," zdôraznil Mons. Zvolenský, ktorý je aj predsedom Konferencie biskupov Slovenska (KBS). Zároveň prosí veriacich o modlitby za našich blížnych, ktorí zomreli v chladiarenskom vozidle.

"Prosím o duchovnú silu pre nás všetkých, aby sme mali odvahu vnímať utečencov pohľadom ľudskosti", uviedol arcibiskup Zvolenský.

Text vyjadrenia zverejnila Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska v Bratislave.

TASR

Inzercia

Odporúčame

UNHCR: Do Európy sa tento rok preplavilo už vyše 300.000 utečencov

UNHCR: Do Európy sa tento rok preplavilo už vyše 300.000 utečencov

Približne 300.000 utečencov a migrantov sa už tento rok preplavilo do Európy cez Stredozemné more. Viac ako 2500 z nich prišlo pritom o život.       Vyplýva to z najnovšej správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), z ktorej dnes citovala agentúra Reuters.      Do počtu 2500 mŕtvych ne...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.