Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
28. august 2015

UNHCR: Do Európy sa tento rok preplavilo už vyše 300.000 utečencov

Približne 300.000 utečencov a migrantov sa už tento rok preplavilo do Európy cez Stredozemné more. Viac ako 2500 z nich prišlo pritom o život.       Vyplýva to z najnovšej správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), z ktorej dnes citovala agentúra Reuters.      Do počtu 2500 mŕtvych ne...

Približne 300.000 utečencov a migrantov sa už tento rok preplavilo do Európy cez Stredozemné more. Viac ako 2500 z nich prišlo pritom o život.
      Vyplýva to z najnovšej správy Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), z ktorej dnes citovala agentúra Reuters.
      Do počtu 2500 mŕtvych nebolo ešte zarátaných približne 200 nezvestných migrantov, ktorí sa za ostatných 24 hodín zrejme utopili pri pobreží Líbye. Za celý minulý rok UNHCR zaznamenal v Stredomorí 3500 mŕtvych alebo nezvestných migrantov.
      Doterajší celkový počet vyše 300.000 migrantov, ktorí sa od začiatku roku 2015 preplavili do Európy cez Stredozemné more, je o takmer 40 percent vyšší ako rekord zaznamenaný v minulom roku.
      Z celkového tohtoročného počtu 300.000 sa až 200.000 migrantov doplavilo do Grécka. Na tamojšie ostrovy každú noc prichádzajú člny zo stovkami migrantov, ktorí sa vydávajú na cestu z neďalekého Turecka.
      Tohtoročná bilancia zo samotného Grécka sa približuje k vlaňajšiemu rekordnému číslu 219.000, ktoré zahŕňalo údaje aj z ďalších európskych stredomorských krajín.  

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pred 65 rokmi sa v Československu začala Akcia R

Pred 65 rokmi sa v Československu začala Akcia R

Je to už 65 rokov od Akcie R (Rehoľníčky), ktorá bola od 28. do 31. augusta 1950 namierená proti ženským reholiam. Išlo o násilné sústredenie členiek ženských reholí, ktoré pokračovalo v ďalších etapách až do 70. rokov 20. storočia.  Podľa Ústavu pamäti národa mal byť postup počas Akcie R miernejší ...

Sýria: Islamský štát dobyl nové územie pri tureckej hranici

Sýria: Islamský štát dobyl nové územie pri tureckej hranici

Islamský štát dobyl nové územie od sýrskych povstalcov v severnej Sýrii a postupuje tak v oblasti, kde Turecko a Spojené štáty plánujú otvoriť nový front proti ISIS. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii uviedlo, že ISI...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.