Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. máj 2020, 09:33

Koronavírus

Na Slovensku pribudol v piatok jeden prípad, Matovič vyzýva na ostražitosť

Na Slovensku pribudol v piatok jeden prípad, Matovič vyzýva na ostražitosť

Premiér Igor Matovič. FOTO TASR – Dano Veselský

Premiér poukazuje na čísla vo svete. 

V piatok otestovali na Slovensku 3 433 ľudí, celkovo má naša krajina 1 521 pozitívne testovaných. Z ochorenia covid-19 sa vyliečilo 1 356 ľudí, z toho za piatok zaznamenali 18 vyliečených.

Spolu bolo zatiaľ vykonaných 170 995 testov, 3 433 z nich počas piatka. 

Hospitalizovaných je 56 osôb, z toho v piatich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením covid. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti ani na pľúcnej ventilácii nie je nikto.

Na Slovensku počas piatka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkovo Slovensko eviduje 28 úmrtí.

Informuje o tom ústredný krízový štáb na internetovej stránke www.korona.gov.sk.

Premiér: Buďme naďalej ostražití

Premiér Igor Matovič vyhlásil, že Slovensko je aktuálne jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení pre ochorenie COVID-19. Ako však podotkol, treba mať na pamäti, že hrozba naďalej číha.

Inzercia

Dnes je Slovensko 🇸🇰 jednou z najslobodnejších rozvinutých krajín vo svete z pohľadu obmedzení kvôli Covid-19. Konečne...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Piatok 29. mája 2020 Zdieľať

"Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje, práve naopak, po stabilnom apríli celý máj výrazne naberá na sile," napísal na sociálnej sieti predseda vlády.  Poukázal pritom, že z aprílového štandardu zhruba 75.000 denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži ku 100.000 prípadov denne. "Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí," vyzval Matovič.

Na Slovensku podľa ústredného krízového štábu pribudol v piatok (29. 5.) jeden prípad nákazy novým koronavírusom. Celkovo SR eviduje 1521 pozitívne testovaných. Spolu sa zatiaľ vykonalo 170.995 testov, 3433 z nich počas piatka. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1356 ľudí, z toho za piatok zaznamenali 18 vyliečených. 

Hospitalizovaných je 56 osôb, z toho v piatich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na Slovensku počas piatka nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkovo Slovensko eviduje 28 úmrtí. Sedemdňový kĺzavý medián je momentálne na hodnote nula.
    

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa verejne zastal nového ministra vnútra Géralda Darmanina, ktorého vyšetrujú pre podozrenie zo znásilnenia. Darmanin obvinenie odmieta a bráni sa tvrdením, že išlo o „konsenzuálny pohlavný styk“ iniciovaný údajnou obeťou znásilnenia. Ženu zažaloval za ohováranie.

pred 7 hodinami

Futbalisti FK Dubnica nad Váhom a FC Nitra remizovali v utorňajšom prvom stretnutí baráže o účasť vo Fortuna lige 0:0. Odveta je na programe v piatok 17. júla. MFK Ružomberok postúpil do finále ligovej baráže o účasť v Európskej lige UEFA, keď si poradil v prvom semifinále pod Čebraťom so Zemplínom Michalovce 1:0. Vo finále sa Ružomberčania stretnú s úspešnejším z dvojice Spartak Trnava - AS Trenčín.

pred 8 hodinami

Spoločnosť Chirana Medical chce ročne vyrábať až 5 000 pľúcnych ventilátorov. Momentálna výrobná kapacita je asi 1 200 pľúcnych ventilátorov, čo je v porovnaní s predkrízovým stavom štvornásobne viac.