Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. august 2015

V blízkosti rakúsko-slovenskej hranice budujú tábor pre utečencov

V tesnej blízkosti rakúsko-slovenskej hranice, na hraničnom priechode Petržalka-Berg, vyrastá tábor pre imigrantov. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk. Tábor stavujú na rakúskom území a slúžiť byť mal utečencom zo Sýrie. Starosta prihraničnej rakúskej obce Wolfsthal Gerhard Schödinger ...

V tesnej blízkosti rakúsko-slovenskej hranice, na hraničnom priechode Petržalka-Berg, vyrastá tábor pre imigrantov. Informuje o tom spravodajský portál Aktuality.sk. Tábor stavujú na rakúskom území a slúžiť byť mal utečencom zo Sýrie.

Starosta prihraničnej rakúskej obce Wolfsthal Gerhard Schödinger pre portál uviedol, že tábor vo forme kontajnerových domov je určený na krátkodobé umiestnenie 40 až 60 imigrantov. Dve tretiny ubytovaných bude takých, čo migrujú sami. Ostatnú časť majú tvoriť rodiny.

Aktuality.sk ďalej informujú, že núdzové bývanie by v tesnej blízkosti rakúsko-slovenskej hranice nemalo byť umiestnené dlhšie ako tri roky a postupne by tu malo dochádzať k znižovaniu počtu azylantov. Tento tábor pre utečencov mal podľa portálu vyrásť v neďalekom Marcheggu, avšak jeho obyvatelia boli proti.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Slovák ponúkol odmenu za zastrelenie migrantov v Gabčíkove

Slovák ponúkol odmenu za zastrelenie migrantov v Gabčíkove

Podľa šéfky policajnej akadémie a odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej takýto inzerát jednoznačne vykazuje znaky trestného činu. budapest-migranti.jpg Ponuku 25 eur za zastrelenie každého jedného z migrantov, ktorí majú prísť do Gabčíkova, zverejnil na intern...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.