Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. máj 2020, 21:06

Súhrn diania v sobotu 23. mája

  • Slovensko spustilo eKaranténu, avšak dá sa zatiaľ stiahnuť len do smartfónov s operačným systémom Android.
  • Podľa podpredsedu Smeru-SD Petra Pellegriniho nie je za chaos na hraniciach zodpovedný Google ani Apple, ale vláda, ktorá oznámila ľuďom niečo, čo vôbec nemohla garantovať.
  • Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga si vie predstaviť zatvorenie obchodov v nedeľu. Možnosťou je podľa neho aj kompromis otvorených nedeľných prevádzok iba dopoludnia.
  • Slováci najčastejšie zomierajú na srdcovo-cievne ochorenia. Trend na Slovensku je klesajúci, ale menej ako v okolitých krajinách.
  • Brazília prekonala Rusko v počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a je krajinou s druhým najvyšším počtom infikovaných na svete.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 30 minútami

Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že výber predsedu Špecializovaného trestného súdu bude napokon politickým rozhodnutím a bude záležať na tom, ktorý z kandidátov je pripravený plniť pokyny vládnej koalície a pokračovať v kriminalizovaní a šikanovaní opozície. Uviedol to na sociálnej sieti.

STANE SA PREDSEDOM ŠPECIALIZOVANÉHO TRESTNÉHO SÚDU MÔJ DOBRÝ KAMARÁT?😱 Špecializovaný trestný súd vyšiel z dielne SMER...

Uverejnil používateľ Robert Fico Utorok 4. augusta 2020
pred 47 minútami

Počet Britov sťahujúcich sa do krajín Európskej únie prudko stúpol po hlasovaní o brexite v roku 2016, vyplýva z novej britsko-nemeckej štúdie. Najväčší počet ľudí prišiel zo Spojeného kráľovstva do Španielska, za ním nasledovalo Francúzsko. (TASR)  

pred 2 hodinami

Ozbrojené sily plánujú v roku 2021 vycvičiť celkovo 330 vojakov zaradených do aktívnych záloh. Záujemcovia, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky, sa môžu prihlásiť do 25. septembra prostredníctvom regrutačnej skupiny v krajskom meste podľa miesta svojho trvalého bydliska. (TASR)