Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. 05. 2020, 06:46

Koronavírus

Brazília prekonala Rusko v počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom

Juhoamerická krajina eviduje 331-tisíc infikovaných, na základe čoho sa stala druhou najzasiahnutejšou krajinou na svete po Spojených štátoch.

Brazília za posledných 24 hodín zaznamenala ďalších 1001 úmrtí na chorobu COVID-19 spôsobovanú novým koronavírusom SARS-CoV-2, čím celkový počet obetí v krajine prekročil hranicu 21 000.

Väčšinu prípadov nákazy v Brazílii zaznamenali podľa Ryana v štáte Sao Paulo a postihnuté sú i štáty Rio de Janeiro, Ceará, Pernambuco a Amazonas. WHO podľa jeho slov brazílskej vláde poskytuje pomoc. Brazília je zároveň najťažšie zasiahnutou krajinou v Latinskej Amerike.

Riaditeľ núdzových operácií Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Mike Ryan v piatok na brífingu v Ženeve uviedol, že novým epicentrom pandémie sa stala Južná Amerika.

      

Odporúčame

Donald Trump žiada otvorenie chrámov

Donald Trump žiada otvorenie chrámov

Americký prezident vyzval guvernérov jednotlivých štátov, aby od víkendu povolili znovuotvorenie kostolov a modlitební aj napriek ohrozeniu nákazou koronavírusom SARS-CoV-2.

Španielsko hlási 56 nových úmrtí

Koronavírus

Španielsko hlási 56 nových úmrtí

Tamojší popredný epidemiológ Fernando Simón tvrdí, že krajina je už „veľmi blízko“ k tomu, aby mohla epidémiu považovať za skončenú. „Mohli by sme byť veľmi blízko k tomu, že úroveň (nákazy) vírusom bude prakticky nezistiteľná,“ povedal.