Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. máj 2020, 16:47

Pri Lesbose zachránili 51 migrantov, s ktorými sa prevrátil čln

Informovala o tom agentúra DPA.

Plavidlo sa prevrátilo vo vzdialenosti niekoľko sto metrov od gréckeho ostrova Lesbos. Na palube bolo 51 osôb vrátane mnohých detí. Migranti v piatok skoro ráno vyplávali z neďalekého pobrežia Turecka.

Všetkých zachránených umiestnili v Grécku na 14 dní to karantény v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Do karantény sa odobralo aj ďalších 16 migrantov, ktorí sa taktiež v piatok priplavili k južným brehom Lesbosu.

Grécko od začiatku mája zaznamenalo príchod už 173 migrantov z Turecka, čo je relatívne nízky počet v porovnaní s predchádzajúcimi mesiacmi.  

Grécke úrady v súvislosti s pandémiou koronavírusu posilnili kontrolu námorných hraníc krajiny.

Grécko v súčasnosti presúva migrantov z preplnených centier na ostrovoch Chios, Kos, Lesbos, Leros a Samos na pevninu. V marci bolo v ostrovných táboroch zhruba 42-tisíc ľudí. Tento počet sa medzičasom znížil na približne 37-tisíc. Strediská sú však aj naďalej preplnené a situácia je stále nevyhovujúca.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 5 hodinami
pred 6 hodinami

Minister obrany Jaroslav Naď potvrdil zámer zachovať civilné lety na letisku Sliač aj po plánovanej rekonštrukcii. Modernizácia leteckej základne sa má uskutočniť v rokoch 2021 až 2023, s cieľom prispôsobiť letisko príchodu stíhačiek F-16. (TASR)