Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. máj 2020, 11:20

Koronavírus

Rusko zaznamenalo rekordných 150 úmrtí za jeden deň

Rusko zaznamenalo rekordných 150 úmrtí za jeden deň

Ilustračná foto TASR/AP

Rusko v piatok oznámilo 150 nových prípadov úmrtia na koronavírusovú chorobu COVID-19 za uplynulých 24 hodín, čo je rekordný denný prírastok.

Celkový počet osôb, ktoré v krajine novému koronavírusu podľahli, sa tak oficiálne dostal na číslo 3249, informovala tlačová agentúra Reuters.

Zdravotnícke úrady zároveň oznámili 8894 nových prípadov nákazy patogénom SARS-CoV-2, celkovo je v Rusku 326.448 infikovaných.

V samotnej metropole Moskva za uplynulý deň zaevidovali ďalších 2988 prípadov nákazy. Celkovo je v hlavom meste infikovaných 158 207 ľudí, spresnila tlačová agentúra TASS.

Reprodukčné číslo (R0) koronavírusu v Moskve i v celkom Rusku sa už niekoľko dní pohybuje pod hodnotou 1,0, čo znamená, že jeden infikovaný človek potenciálne nakazí menej než jednu ďalšiu osobu. V Moskve je R0 0,74, zatiaľ čo v celom Rusku 0,91.

Vo štvrtok dorazila do Moskvy prvá zásielka 50 pľúcnych ventilátorov, ktoré venovali Rusku Spojené štáty v rámci boja proti koronavírusovej pandémii. USA zásielkou reagovali na žiadosť ruského prezidenta Vladimira Putina.

"Spojené štáty pokryjú 100 percent nákladov vrátane prepravy a uvedenia do prevádzky 200 dodaných pľúcnych ventilátorov v hodnote približne 5,6 milióna dolárov," uvádza sa v stanovisku amerického veľvyslanectva v Moskve.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 6 minútami

Senát Špecializovaného trestného súdu rozhodol, že František Borbély a Róbert Bauman sú vinní zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Vzhľadom na už odpykané tresty senát od udelenia trestu odňatia slobody upustil. Rozsudok je výsledkom schválenia dohody o vine a treste, a tak je právoplatný.

pred hodinou

V pondelok na Slovensku pribudlo šesť prípadov nákazy koronavírusom, otestovali 1163 vzoriek. Hospitalizovaných je 13 pacientov, u siedmich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii jeden.

pred 3 hodinami

Desať slovenských hokejistov figuruje na súpiskách tímov NHL pre prípravné kempy pred obnovením sezóny. Šancu dostali aj mladíci – brankár Adam Húska v New Yorku Rangers a útočník Adam Ružička v Calgary Flames.

pred 3 hodinami

Prehľad udalostí v utorok 14. júla:

  • prezidentka prijme zástupcov študentov Fakulty informatiky a informačných technológií;
  • vymenuje tiež nových vysokoškolských profesorov;
  • pokračuje schôdza parlamentu – poslanci by mali hlasovať aj o návrhoch noviel potratového zákona a o novele zákona o hazarde;
  • zasadne Ústredný krízový štáb;
  • Epsteinova expriateľka Ghislaine Maxwellová prvýkrát predstúpi pred súd;
  • Spojené arabské emiráty vypustia prvú sondu, ktorá bude skúmať Mars.
pred 3 hodinami

Úradujúci poľský prezident Andrzej Duda sa podľa oficiálnych konečných výsledkov stal víťazom druhého kola prezidentských volieb so ziskom 51,03 percenta hlasov. Varšavský primátor Rafal Trzaskowski získal 48,97 percenta odovzdaných hlasov. Volebná účasť bola na úrovni 68,18 percenta, čo je druhé najvyššie číslo od pádu komunizmu v Poľsku v roku 1989.

pred 13 hodinami