Na úteku pred ISIS. Takto žijú kresťania v Iraku (foto)

Fotograf Anton Frič ako jeden z mála slovenských reportérov navštívil nedávno Irak, aby zadokumentoval situáciu miestnych kresťanov. Pozrite si zábery z tábora v kurdskom meste Erbil či kláštora na východe Kurdistanu. Rozhovor s Antonom Fričom si môžete prečítať TU

7. júla 2015 - Tábor Mar Ellia v Erbile. Kresťania z Qaraqoshu sa modlia ruženec. 

5. júla 2015 - Štvrť Ankawa v Erbile. Pohľad na tábor Mar Ellia, ktorý je postavený v areáli kostola na mieste, kde sa nachádzal park.

6. júla 2015 - Yohanna z Qaraqoshu pracoval celý život ako učiteľ francúzštiny. Za celoživotné úspory si postavil dom, ktorý musel opustiť a teraz žije s manželkou a najmladšou dcérou v maringotke v tábore Mar Ellia v Erbile. Na fotografii spolu s pracovníčkou Charity Annou Bartošovou.

25. júna 2015 - Záber z kresťanskej svadby v Erbile. Bežne sú svadby veľké a veľmi honosné. Vďaka tomu, že sa brali dvaja utečenci, táto bola skromnejšia. 

7. júla 2015 - Život žien v tábore sa príliš nezmenil. Rovnako ako doma musia variť, prať, upratovať. AKurát na to majú omnoho horšie podmienky.

4. júla 2015 - Sedemročná Sara z Qaraqoshu žije so svojim bratom, otcom, mamou a starými rodičmi v jednej maringotke s rozlohou 15 metrov štvorcových.

30. júna 2015 - Deti utečencov počas výletu v horách na hraniciach s Iránom.

28. júna 2015 - Kláštor Panny Márie v Sulimanyii sa nachádza v starej židovsko-kresťanskej štvrti. Bol už opustený, ale otec Jens ho obnovil a znovu vybudoval zanikajúcu kresťanskú komunitu.

1. júla 2015 - Kláštor Panny Márie v Sulimanyii. Sedem rodín aj rok po úteku z domova stále žije v provizórnych podmienkach priamo v kostole.

28. júna 2015 - Počas omše slávenej otcom Jensom sa dáva veľký priestor priamej účasti detí.

5. júla 2015 - Nageb a Fatima držia v ruke preukaz svojho syna Nageba, ktorý je v rukách islamských teroristov.

Foto: Anton Frič
tonyfric@gmail.com

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo