Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
23. august 2015

Najbohatšiu členskú základňu si držia Smer-SD, KDH a SMK

Najbohatšiu členskú základňu spomedzi politických strán si drží vládna strana Smer-SD. Politický subjekt Roberta Fica má zaregistrovaných 16.167 členov s výrazným náskokom pred ostatnými politickými stranami. Členská základňa Smeru-SD je z hľadiska počtu stabilná, pred začiatkom volebného obdobia v ...

Najbohatšiu členskú základňu spomedzi politických strán si drží vládna strana Smer-SD. Politický subjekt Roberta Fica má zaregistrovaných 16.167 členov s výrazným náskokom pred ostatnými politickými stranami. Členská základňa Smeru-SD je z hľadiska počtu stabilná, pred začiatkom volebného obdobia v roku 2011 mala strana 16.200 členov.

Na druhom mieste je opozičné KDH s približne 11.700 členmi. V tomto prípade ide o pokles, pred štyrmi rokmi mali kresťanskí demokrati 15.360 členov. Prvú trojku uzatvára SMK, ktorá si stabilne drží cca 10.000 členov.

Štvrtú priečku obsadil Most-Híd (5350 členov), čo je mierne polepšenie v porovnaní s rokom 2011, kedy mal 4472 straníkov. Nasleduje mimoparlamentná strana SNS s 5150 členmi. Pred štyrmi rokmi, keď strane šéfoval Ján Slota, evidovali národniari 2500 straníkov.

Výrazné zníženie počtu členov zaznamenala SDKÚ-DS. Kým v roku 2011 bolo v strane 7117 ľudí, aktuálne ich eviduje 2900. Za stranou Pavla Freša nasledujú mimoparlamentné KSS (cca 2100 členov), NOVA (cca 1220), Sieť (1829), Šanca (252) a SKOK (193).

Na konci rebríčka sú tradične SaS a OĽaNO. Liberáli aktuálne evidujú 166 straníkov a 1705 Priateľov slobody, čo sú registrovaní sympatizanti. Na chvoste sú Obyčajní so štyrmi zakladajúcimi členmi. Predseda hnutia Igor Matovič však už avizoval, že po voľbách by sa mali členmi OĽaNO automaticky stať všetci poslanci zvolení vo farbách Obyčajných.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Slovák ponúkol odmenu za zastrelenie migrantov v Gabčíkove

Slovák ponúkol odmenu za zastrelenie migrantov v Gabčíkove

Podľa šéfky policajnej akadémie a odborníčky na trestné právo Lucie Kurilovskej takýto inzerát jednoznačne vykazuje znaky trestného činu. budapest-migranti.jpg Ponuku 25 eur za zastrelenie každého jedného z migrantov, ktorí majú prísť do Gabčíkova, zverejnil na intern...

Vencami a kvetmi si účastníci spomienky uctili politických väzňov

Vencami a kvetmi si účastníci spomienky uctili politických väzňov

Rímsko-katolíckou svätou omšou vo Farskom kostole sv. Ignáca sa včera v Leopoldove začala pietna spomienka na ľudí nespravodlivo a protiprávne väznených komunistickým režimom. Po svätej omši si účastníci stretnutia uctili relikvie blažených mučeníkov väznených v Leopoldove, Metoda Dominika Trčku, P...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.