Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
14. máj 2020, 20:25

Nemocnica sv. Michala porušila zákon, ÚVO jej uložil pokutu

Nemocnica sv. Michala porušila zákon, ÚVO jej uložil pokutu

FOTO TASR - Martin Baumann

Rozpočet nemocnice ministerstva vnútra príde o 2 500 eur.

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) zistil viaceré porušenia zákona pri verejnom obstarávaní Nemocnice svätého Michala v Bratislave s názvom Čistiace a hygienické potreby, zabezpečenie prevádzky. Skonštatoval, že mohli mať vplyv na výsledok obstarávania. Zároveň udelil nemocnici pokutu vo výške 2500 eur. TASR o tom informovala hovorkyňa ÚVO Janka Zvončeková.

"Keďže nemocnica súhlasila so zisteniami z kontroly, úrad jej v zmysle zákona znížil výšku pokuty o polovicu a uložil ju vo výške 2500 eur. O záveroch z kontroly zákazky po podpise zmluvy úrad informoval aj autora podnetu, ktorým bola Nadácia Zastavme korupciu,“ priblížil riaditeľ ÚVO Miroslav Hlivák.

Nemocnica porušila princíp nediskriminácie hospodárskych subjektov a hospodárnosti, vyplýva z rozhodnutia úradu. Spoločným obstarávaním viacerých navzájom nesúvisiacich kategórií tovarov obmedzila hospodársku súťaž. Záujem o účasť mohlo tak prejaviť menej potenciálnych záujemcov, ako keby mohli predkladať ponuky samostatne na jednotlivé kategórie tovarov.

Princíp nediskriminácie hospodárskych subjektov a rovnakého zaobchádzania nedodržal kontrolovaný subjekt, keď požadoval dodanie výrobkov konkrétnych značiek, pričom v prípade týchto výrobkov pripustil predkladanie ekvivalentného plnenia iba formálne a pre jednu kategóriu týchto výrobkov úplne vylúčil predkladanie ekvivalentného plnenia.

„Nemocnica tiež porušila princíp transparentnosti, keď stanovila možnosť obstarať bližšie neurčené tovary aj mimosúťažným postupom, bez určenia ich množstva a ceny," doplnil Hlivák.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 18 minútami

V Bielorusku zatkli niekoľko organizátorov protestov. V stredu, po tretej noci násilného zasahovania polície voči demonštrantom protestujúcim proti prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi. Jeden z organizátorov protestov, obyvateľ hlavného mesta Minsk, si prenajal izbu na 17. poschodí výškového Hotela Belarus a odtiaľ koordinoval akcie. Bieloruské úrady oznámili, že v prvú noc protestov po voľbách zadržali po celej krajine okolo 3000 protestujúcich. (TASR)

pred 20 minútami

Lukáš Kyselica oficiálne končí vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva vnútra. Návrh na jeho odvolanie schválila vláda. Kyselica sa rozhodol požiadať o uvoľnenie z funkcie štátneho tajomníka po zverejnení informácie, že počas volebnej kampane pred parlamentnými voľbami pôsobil vo Vojenskom spravodajstve. Po odchode z ministerstva sa plánuje vrátiť do Národnej rady ako poslanec. (TASR)

pred 2 hodinami

Britskí akademici majú podľa prieskumu pocit, že musia skrývať svoje politické presvedčenie. Platí to najmä pre tých s konzervatívnejšími názormi. Bádatelia sa obávajú o svoje kariérne vyhliadky a kvôli tomu sa uchyľujú k autocenzúre. Píše český web iDnes.cz.