Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. máj 2020, 12:03

Španielska futbalová liga by mohla pokračovať od 12. júna

Španielska futbalová liga by mohla pokračovať od 12. júna

Na snímke uprostred hráč Realu Junior Vinicius strieľa úvodný gól, vpravo prekonaný nemecký brankár Barcelony Marc-André ter Stegen 1. marca 2020. FOTO TASR/AP

Myslí si to prezident španielskej futbalovej ligy Javier Tebas, podľa ktorého nie je prekážkou na obnovenie súťaže ani päť najnovších pozitívnych testov na koronavírus.

Tie potvrdili u piatich hráčov z dvoch najvyšších súťaží.

"Vírus je tu s nami, ale my sa snažíme nájsť východisko zo situácie a vrátiť futbal na správnu cestu. Pokiaľ to bude možné, 12. júna začneme," citovala Tebasa agentúra SID.

Hráči z jednotlivých klubov sa už koncom minulého týždňa zapojili do tréningového procesu v malých skupinách a postupne sa pripravujú na obnovenie sezóny. Do jej konca zostáva 11 kôl, na čele tabuľky figuruje FC Barcelona s dvojbodovým náskokom pred Realom Madrid.

V Španielsku evidovali v pondelok ráno SELČ celkovo vyše 264.000 prípadov ochorenia COVID-19, po nákaze novým koronavírusom SARS-CoV-2 tam zomrelo viac ako 26.000 ľudí. Celosvetovo je v 212 krajinách/územiach potvrdených vyše 4,1 milióna prípadov nákazy novým koronavírusom, podľahlo mu vyše 283.000 osôb.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Belgicko prekonalo vlastný rekord v dĺžke obdobia bez federálnej vlády, ktorá by vzišla z riadnych volieb. Krajina je bez kabinetu už 594 dní. Situáciu by mali ukončiť nové rokovania, ktoré prebiehajú medzi piatimi politickými stranami. (TASR)

pred 3 hodinami

V liturgickom kalendári si veriaci pripomínajú svätého arského farára Jána Mária Vianneyho. Relikvia jeho srdca bude tento rok v októbri putovať po Slovensku. Svätec je patrónom farárov, spovedníkov a všetkých kňazov. (TASR)