USA: Biely dom zamestnal prvú otvorene transrodovú úradníčku

V Bielom dome začala tento týždeň pracovať prvá transrodová zamestnankyňa, ktorá bude viesť jeden z úsekov personálneho oddelenia, oznámila agentúra AP.

Aktivisti privítali zamestnanie prvého otvorene transrodového človeka v sídle prezidenta ako historický krok pre komunitu LGBT v Spojených štátoch.

Raffi Freedmanová-Gurspanová začala svoju pracovnú kariéru v Bielom dome v pondelok v čase pokračujúcej dovolenky prezidenta Baracka Obamu. Naspäť do Washingtonu by sa mal vrátiť v nedeľu.

Freedmanová-Gurspanová je bývalou poradkyňou amerického Národného centra pre transrodovú rovnosť. Kanceláriu bude mať v takzvanom Západnom krídle Bieleho domu.

Podľa aktivistov je jej nástup do zamestnania v prezidentskej rezidencií ďalším krokom k tomu, aby federálna vláda USA reprezentovala všetky skupiny amerického obyvateľstva. 

Popredná poradkyňa Bieleho domu Valerie Jarrettová zdôraznila, že nástup Freedmanovej-Gurspanovej odráža hodnoty Obamovej administratívy. "Jej odhodlanie zlepšiť život transrodových Američanov, predovšetkým z radov farebných a chudobných, odráža hodnoty tejto administratívy," uviedla Jarrettová, ktorú citoval denník Wall Street Journal. 

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo