Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. august 2015

USA: Biely dom zamestnal prvú otvorene transrodovú úradníčku

V Bielom dome začala tento týždeň pracovať prvá transrodová zamestnankyňa, ktorá bude viesť jeden z úsekov personálneho oddelenia, oznámila agentúra AP. Aktivisti privítali zamestnanie prvého otvorene transrodového človeka v sídle prezidenta ako historický krok pre komunitu LGBT v Spojených štátoch...

V Bielom dome začala tento týždeň pracovať prvá transrodová zamestnankyňa, ktorá bude viesť jeden z úsekov personálneho oddelenia, oznámila agentúra AP.

Aktivisti privítali zamestnanie prvého otvorene transrodového človeka v sídle prezidenta ako historický krok pre komunitu LGBT v Spojených štátoch.

Raffi Freedmanová-Gurspanová začala svoju pracovnú kariéru v Bielom dome v pondelok v čase pokračujúcej dovolenky prezidenta Baracka Obamu. Naspäť do Washingtonu by sa mal vrátiť v nedeľu.

Freedmanová-Gurspanová je bývalou poradkyňou amerického Národného centra pre transrodovú rovnosť. Kanceláriu bude mať v takzvanom Západnom krídle Bieleho domu.

Podľa aktivistov je jej nástup do zamestnania v prezidentskej rezidencií ďalším krokom k tomu, aby federálna vláda USA reprezentovala všetky skupiny amerického obyvateľstva. 

Popredná poradkyňa Bieleho domu Valerie Jarrettová zdôraznila, že nástup Freedmanovej-Gurspanovej odráža hodnoty Obamovej administratívy. "Jej odhodlanie zlepšiť život transrodových Američanov, predovšetkým z radov farebných a chudobných, odráža hodnoty tejto administratívy," uviedla Jarrettová, ktorú citoval denník Wall Street Journal. 

TASR

Inzercia

Odporúčame

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Slovenský historik, salezián, kňaz, prof. Milan Stanislav Ďurica sa dnes dožíva životného jubilea 90 rokov. "Za všetko, čo som mohol urobiť v mojom živote, ďakujem donovi Boscovi a mojim saleziánskym predstaveným, ktorí mi vždy dovolili uskutočniť moje návrhy, ak ich zhodnotili ako rozumné,“ vyjadr...

Islamský štát brutálne zabil významného archeológa v Palmýre

Islamský štát brutálne zabil významného archeológa v Palmýre

Militanti z Islamského štátu odrezali hlavu odborníkovi na historické pamiatky v starovekom sýrskom meste Palmýra. Telo Chálida Asaada zavesili na stĺp na hlavnom námestí Palmýry. Informovala o tom v utorok tlačová agentúra Reuters s odvolaním sa na šéfa štátneho úradu na ochranu historických pamia...