Ukrajina: Veliteľa Pravého sektora v Zakarpatsku zaradili na zoznam hľadaných

Ukrajinské úrady zaradili veliteľa extrémistickej organizácie Pravý sektor v Zakarpatskej oblasti Romana Stojku na zoznam hľadaných osôb. Informovala o tom dnes agentúra UNIAN s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo vnútra.

Podľa neho miesto pobytu Stojku nie je známe od 17. augusta. Na zoznam hľadaných bol zaradený z dôvodu vyhýbania sa trestnému stíhaniu. Je totiž podozrivý z vytvorenia teroristickej skupiny. Podľa neoficiálnych údajov, píše UNIAN, úrady zistili totožnosť desiatich z 13 ľudí vrátane Stojku, ktorí boli údajne zaplatení do prestrelky v Mukačeve v Zakarpatskej oblasti.

K incidentu došlo 11. júla medzi členmi Pravého sektora a stúpencami miestneho politika a ukrajinského poslanca Mychajla Laňa, ktorý patrí medzi oponentov radikálnych nacionalistov. Proti ozbrojencom z Pravého sektora zasiahli aj ukrajinské bezpečnostné zložky, pričom vypukli ťažké boje za použitia automatických zbraní a granátometov. Pri prestrelke zahynuli dvaja členovia Pravého sektora.

Prečítajte si tiež: V ukrajinských lesoch (Expedícia Európa)

Zdieľať

Vodca hnutia Dmytro Jaroš tvrdil, že jeho muži konfrontovali policajtov, ktorí boli zapletení do pašeráctva. Niekoľko členov hnutia sa stále ukrýva v okolitých lesoch. Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) ich vyzvala, aby sa dobrovoľne vzdali.

Patová situácia v Mukačeve podľa agentúry AP viedla k rozkolu v Pravom sektore, desiatky bojovníkov odišli na protest do iných skupín. 

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo