Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. august 2015

Líbya vyzvala arabské štáty, aby jej pomohli vyzbrojiť armádu na boj s IS

Medzinárodne uznaná líbyjská vláda dnes vyzvala arabské štáty na pomoc pri vyzbrojovaní svojej armády, aby tak mohla lepšie čeliť hrozbe, ktorú pre ňu predstavuje militantná organizácia Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra AP. Líbyjský minister zahraničných vecí Muhammad Dajrí dnes na mim...

Medzinárodne uznaná líbyjská vláda dnes vyzvala arabské štáty na pomoc pri vyzbrojovaní svojej armády, aby tak mohla lepšie čeliť hrozbe, ktorú pre ňu predstavuje militantná organizácia Islamský štát (IS). Informovala o tom agentúra AP.

Líbyjský minister zahraničných vecí Muhammad Dajrí dnes na mimoriadnom stretnutí Ligy arabských štátov (LAŠ) v Káhire uviedol, že Líbyjčania nemôžu viac čakať, kým sa Organizácii Spojených národov podarí sprostredkovať v krajine takzvanú vládu národnej jednoty.

Výzvu ministra na pomoc pri ozbrojovaní následne podporil aj šéf LAŠ Nabíl Arabí, pričom arabské štáty požiadal, aby reagovali "pohotovo a efektívne". OSN na Líbyu ešte v roku 2011 uvalila zbrojné embargo, ktoré v marci tohto roka obnovila. Krajine však v rámci neho povolila určité výnimky.

Líbya sa od zvrhnutia režimu Muammara Kaddáfího už štvrtý rok zmieta v politickom chaose. Rozdelená je medzi medzinárodne uznanú vládu sídliacu v meste Tobruk a islamistami podporovanú vládu v metropole Tripolis.

Občianska vojna vyhnala z domovov státisíce ľudí a vzniknutý chaos zároveň umožnil extrémistom z IS získať územia na pobreží Stredozemného mora.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Slovenský historik, salezián, kňaz, prof. Milan Stanislav Ďurica sa dnes dožíva životného jubilea 90 rokov. "Za všetko, čo som mohol urobiť v mojom živote, ďakujem donovi Boscovi a mojim saleziánskym predstaveným, ktorí mi vždy dovolili uskutočniť moje návrhy, ak ich zhodnotili ako rozumné,“ vyjadr...

Maďarsko: Migrantom bude hroziť väzenie za ilegálny vstup do krajiny

Maďarsko: Migrantom bude hroziť väzenie za ilegálny vstup do krajiny

Minister riadiaci úrad vlády János Lázár vyzval dnes parlamentné frakcie vládnych strán Fidesz a KDNP, aby kvôli migračnej vlne zvolali mimoriadnu schôdzu parlamentu. Podľa agentúry MTI Lázár avizoval, že poslanci by mali rozhodnúť o novele trestného zákonníka s tým, že cudzincom, ktorí na maďarské...

Mimo manželstva sa vlani na Slovensku narodilo takmer 40 percent detí

Mimo manželstva sa vlani na Slovensku narodilo takmer 40 percent detí

Na Slovensku sa vlani narodilo vyše 55-tisíc detí, z toho mimo manželstva 40 percent z nich. "Posledné roky dochádza k určitej transformácii rodinných typov," píše sa v správe o zdravotnom stave obyvateľstva Slovenska. Zmenu rodinných štruktúr majú tiež podľa odborníkov naznačovať aj posledné výsled...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.