Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. august 2015

Rusko chce v Srbsku budovať utečenecké tábory

Rusko pomôže Srbsku s prílevom utečencov a migrantov, oznámil ruský veľvyslanec v Belehrade Alexandr Čepurin. Informovala o tom v nedeľu agentúra HINA. Čepurin podľa nej poznamenal, že Srbsko sa stalo obeťou utečeneckej krízy, za ktorú nie je zodpovedné. Vyzval aj medzinárodné spoločenstvo, aby pomo...

Rusko pomôže Srbsku s prílevom utečencov a migrantov, oznámil ruský veľvyslanec v Belehrade Alexandr Čepurin. Informovala o tom v nedeľu agentúra HINA.

Čepurin podľa nej poznamenal, že Srbsko sa stalo obeťou utečeneckej krízy, za ktorú nie je zodpovedné. Vyzval aj medzinárodné spoločenstvo, aby pomohlo srbskej vláde.

"Je prirodzené, že srbské úrady by mali dostať maximálnu pomoc, ktorá by zmiernila obrovské bremeno pre krajinu," povedal veľvyslanec.

Rusko podľa jeho slov postaví stanové tábory pre 800 ľudí v juhosrbskom meste Preševo, ako aj na severe krajiny.

"Nikto tam neplánuje vybudovať trvalé sídla pre utečencov, ale ľudia, ktorí prichádzajú, by mali dostať aspoň minimálnu pomoc," uviedol Čepurin.

V súčasnosti prichádza do Srbska každodenne približne 2000 migrantov a tento trend sa v dohľadnej dobe zrejme nezmení, poznamenala agentúra HINA.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Slovenský historik, salezián, kňaz, prof. Milan Stanislav Ďurica sa dnes dožíva životného jubilea 90 rokov. "Za všetko, čo som mohol urobiť v mojom živote, ďakujem donovi Boscovi a mojim saleziánskym predstaveným, ktorí mi vždy dovolili uskutočniť moje návrhy, ak ich zhodnotili ako rozumné,“ vyjadr...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.