Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. 08. 2015, 07:35

Rusko chce v Srbsku budovať utečenecké tábory

Rusko pomôže Srbsku s prílevom utečencov a migrantov, oznámil ruský veľvyslanec v Belehrade Alexandr Čepurin. Informovala o tom v nedeľu agentúra HINA. Čepurin podľa nej poznamenal, že Srbsko sa stalo obeťou utečeneckej krízy, za ktorú nie je zodpovedné. Vyzval aj medzinárodné spoločenstvo, aby pomo...

Rusko pomôže Srbsku s prílevom utečencov a migrantov, oznámil ruský veľvyslanec v Belehrade Alexandr Čepurin. Informovala o tom v nedeľu agentúra HINA.

Čepurin podľa nej poznamenal, že Srbsko sa stalo obeťou utečeneckej krízy, za ktorú nie je zodpovedné. Vyzval aj medzinárodné spoločenstvo, aby pomohlo srbskej vláde.

"Je prirodzené, že srbské úrady by mali dostať maximálnu pomoc, ktorá by zmiernila obrovské bremeno pre krajinu," povedal veľvyslanec.

Rusko podľa jeho slov postaví stanové tábory pre 800 ľudí v juhosrbskom meste Preševo, ako aj na severe krajiny.

"Nikto tam neplánuje vybudovať trvalé sídla pre utečencov, ale ľudia, ktorí prichádzajú, by mali dostať aspoň minimálnu pomoc," uviedol Čepurin.

V súčasnosti prichádza do Srbska každodenne približne 2000 migrantov a tento trend sa v dohľadnej dobe zrejme nezmení, poznamenala agentúra HINA.

TASR

Odporúčame

Od minulého roku na Slovensku funguje centrum na boj proti terorizmu

Od minulého roku na Slovensku funguje centrum na boj proti terorizmu

Slovenská informačná služba (SIS) v oblasti boja proti terorizmu úzko spolupracuje so svojimi zahraničnými partnermi. V minulom roku bolo na Slovensku na boj proti terorizmu napríklad zriadené Národné bezpečnostné analytické centrum (NBAC). Ako ďalej uviedol pre TASR hovorca SIS Branislav Zvara, sp...