Od minulého roku na Slovensku funguje centrum na boj proti terorizmu

Slovenská informačná služba (SIS) v oblasti boja proti terorizmu úzko spolupracuje so svojimi zahraničnými partnermi. V minulom roku bolo na Slovensku na boj proti terorizmu napríklad zriadené Národné bezpečnostné analytické centrum (NBAC).

Ako ďalej uviedol pre TASR hovorca SIS Branislav Zvara, spravodajská služba v spolupráci s ostatnými bezpečnostnými zložkami v Slovenskej republike vykonáva všetky potrebné spravodajsko-bezpečnostné opatrenia na ochranu štátu a bezpečnosti našich občanov pred terorizmom.

"Na margo témy boja proti terorizmu uvádzame, že od roku 2014 začalo naplno svoju činnosť aj spomínané NBAC, v ktorom sú združené všetky bezpečnostné zložky, ministerstvá a orgány štátnej správy, ktoré 24 hodín denne, sedem dní v týždni analyzujú bezpečnostné riziká najmä so zameraním na boj proti terorizmu a okamžite informujú príslušné bezpečnostné zložky, ktoré následne prijímajú opatrenia. Systém je založený na flexibilnej a efektívnej výmene informácií v reálnom čase a je kompatibilný s podobnými systémami našich partnerov v NATO a EÚ," uviedol hovorca SIS.

SIS v piatok 14. augusta vo svojom stanovisku uviedla, že nedisponuje informáciami o mučení žiadneho väzňa z Guantánama na Slovensku, tieto informácie považuje za vymyslené a účelovo šírené.

"V čase internetu bez hraníc je prakticky nemožné zabrániť šíreniu nepravdivých informácií a účelovo vykonštruovaných správ tak, ako je tomu aj v tomto prípade. V najbližších dňoch však očakávame, že sa do tohto prípadu vnesie viac svetla a vzniknutá situácia týkajúca sa šírenia klamlivých informácií sa vysvetlí," avizoval v piatok Zvara.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo