Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. august 2015

V Prahe bol pochod homosexuálov, aj dva antiprotesty

Týždňový festival príslušníkov sexuálnych menšín v Prahe pod názvom Prague Pride vyvrcholil v sobotu karnevalovým "sprievodom hrdosti", do ktorého sa zapojilo vyše 10 000 účastníkov. Informoval spravodajský portál idnes.cz. Odporcovia podujatia usporiadali menšie protestné zhromaždenia, nenastali ...

Týždňový festival príslušníkov sexuálnych menšín v Prahe pod názvom Prague Pride vyvrcholil v sobotu karnevalovým "sprievodom hrdosti", do ktorého sa zapojilo vyše 10 000 účastníkov. Informoval spravodajský portál idnes.cz.

Odporcovia podujatia usporiadali menšie protestné zhromaždenia, nenastali však nijaké strety, ktoré by si vyžadovali zásah polície.

"Sprievod bol nahlásený ako desaťtisícový, podľa niektorých odhadov mohol doraziť až dvojnásobok ľudí," píše idnes.cz s tým, že počet účastníkov sa v teréne ťažko overuje. Polícia odhaduje, že ulicami českej metropoly pochodovalo 12 000 až 15 000 lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí a zástancov ich práv.

Dve protestné zhromaždenia prilákali podľa médií niekoľko desiatok osôb. Na pražskom Václavskom námestí, kde sa akcia LGBTI komunity začínala, sa zišlo približne 40 mužov rozhodnutých "brániť" tamojšiu sochu svätého Václava. Organizácia Mladí kresťanskí demokrati usporiadali vlastný Pochod pre rodinu, ktorý podľa iDNES.cz podporil okrem spriaznenej strany KDU-ČSL aj pražský arcibiskup Dominik Duka.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Slovenský historik, salezián, kňaz, prof. Milan Stanislav Ďurica sa dnes dožíva životného jubilea 90 rokov. "Za všetko, čo som mohol urobiť v mojom živote, ďakujem donovi Boscovi a mojim saleziánskym predstaveným, ktorí mi vždy dovolili uskutočniť moje návrhy, ak ich zhodnotili ako rozumné,“ vyjadr...