Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. august 2015

V Macedónsku čakajú na odchod smerom do Maďarska tisíce migrantov

Vyše tisíc utečencov z Blízkeho východu čaká denne na železničnej stanici Devdelija v Macedónsku pri gréckych hraniciach na to, aby mohli pokračovať v ceste a ešte pred postavením zábran na maďarsko-srbských hraniciach prekročili tieto hranice, uviedla agentúra MTI. MTI odvolávajúc sa na srbské médi...

Vyše tisíc utečencov z Blízkeho východu čaká denne na železničnej stanici Devdelija v Macedónsku pri gréckych hraniciach na to, aby mohli pokračovať v ceste a ešte pred postavením zábran na maďarsko-srbských hraniciach prekročili tieto hranice, uviedla agentúra MTI.

MTI odvolávajúc sa na srbské médiá uviedla, že mnoho migrantov cestuje priamymi vlakmi z gréckej Solune do Belehradu. Vlakové súpravy sú preplnené a tí, ktorí sa už do vagónov nevmestia, do odchodu ďalšieho vlaku táboria na železničnej stanici.

Migranti prichádzajúci cez Grécko vstupujú na územie Macedónska ilegálne, tam dostanú 72 hodín na návrat do vlasti. Utečenci však namiesto toho smerujú na srbsko-maďarské hranice a do krajín západnej Európy.

Server poznamenal, že Srbsko už nebude stavať nové tábory, pretože v nich je čoraz menej žiadateľov o azyl. Do Maďarska sa chcú dostať ešte predtým, než budú zábrany na hraniciach postavené. V Srbsku je v súčasnosti zhruba 70 000 migrantov, denne prekročí macedónsko-srbské hranice približne tisíc ľudí a takmer rovnaký počet migrantov sa pokúša prekročiť srbsko-maďarskú zelenú hranicu.

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vyhlásil, že srbsko-maďarská zelená hranica bude uzatvorená zábranami do konca augusta.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Salezián a historik Milan Stanislav Ďurica sa dožíva 90 rokov

Slovenský historik, salezián, kňaz, prof. Milan Stanislav Ďurica sa dnes dožíva životného jubilea 90 rokov. "Za všetko, čo som mohol urobiť v mojom živote, ďakujem donovi Boscovi a mojim saleziánskym predstaveným, ktorí mi vždy dovolili uskutočniť moje návrhy, ak ich zhodnotili ako rozumné,“ vyjadr...

Slovákom sa za prácou sťahovať nechce kvôli rodine a priateľom

Slovákom sa za prácou sťahovať nechce kvôli rodine a priateľom

Presťahovať sa za robotou je stále pre mnohých Slovákov niečo nepredstaviteľné. V zahraničí je pritom zmena bydliska pre prácu bežná realita. Ak sa už Slovák predsa len odhodlá odísť z domu, zväčša je za tým vidina oveľa vyššieho zárobku. Ideálom je sťahovanie sa v rámci kraja, pričom platí, že čím...