Hochštapler

Igor Matovič sľuboval politickú Hirošimu. Bomba, ktorá žiadnou bombou nebola, mu však vybuchla v jeho rukách. A namiesto počítania obetí sa všetci môžu iba zasmiať. Schuti zasmiať.

12. august 2015, Bratislava: Igor Matovič na prvej tlačovej besede po policajnej razii. 

Polícia urobila v stredu raziu vo firme RegionPress, ktorá patrí rodine Igora Matoviča. Policajný zásah proti firme spojenej s opozičným politikom niekoľko mesiacov pred voľbami vždy smrdí účelovosťou a politikou. Matovič sľúbil, že jeho protiúder bude silný. A urobil si hanbu.

Igor Matovič najskôr zverejnil správu, že Robert Fico má spolu s manželkou v Belize Bank Internacional dva účty, na ktorých je takmer 675 miliónov dolárov. Potom ohlásil tlačovku a tam povedal: "Možno je to blud, možno je to pravda."

Tak si to zhrňme: Matovič chcel pred voľbami vyslať signál, že sa s ním dá vládnuť. Chcel vytvoriť predvolebnú koalíciu, ktorá by sa za istých okolností usilovala o post premiéra a chcel dostať z kandidátky čarodejnice a podivínov. Namiesto nich ukázať kompetentnosť a charakter. Daniel Lipšic s ním podpísal dohodu, viacero ďalších zaujímavých ľudí o tom uvažovalo. Obyčajní ľudia dokonca pripravujú predvolebný program, teda niečo, čo ich nikdy v skutočnosti nezaujímalo. A bolo toho ešte viac. Jeden vplyvný poslanec KDH mi povedal, že hoci bol vždy skeptik, začína pochybovať, či sa Matovič naozaj nezmenil a že by sa s ním možno dalo vládnuť. Niektorí dokonca šuškali, že Matovič by chcel byť v pravicovej vláde ministrom.

Ale ako sa ukázalo, bol to blud. Namiesto toho, aby Matovič privítal vyšetrovanie vo svojej firme a navrhol, aby voliči dostali podobnú správu aj o firmách iných politikov, čudne znervóznel (spomeňte si na jeho pohľad predtým a teraz) a začal robiť trápne chyby.

Výsledkom je, že ľudia ako Kaliňák pôsobia kompetentne a Matovič presne naopak.

Jeden by povedal, že tu pomôže už len detektor...

Jaroslav Daniška

Foto: TASR/Andrej Galica

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo