Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. apríl 2020, 21:35

Šéf WHO odmietol obvinenia z utajovania

Šéf WHO odmietol obvinenia z utajovania

Šéf Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. FOTO TASR/AP

Tedros Adhanom Ghebreyesus v pondelok v súvislosti s pandémiou koronavírusu varoval, že "to najhoršie je ešte len pred nami".

"Verte nám. Najhoršie je ešte len pred nami," vyhlásil generálny riaditeľ WHO. "Zabráňme tejto tragédii. Je to vírus, ktorému mnohí ľudia ešte stále nerozumejú," dodal.

Tedros nespresnil, prečo si myslí, že situácia ohľadom nového koronavírusu SARS-CoV-2 by sa mohla zhoršiť. Podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa sa koronavírusom vo svete nakazilo už takmer 2,5 milióna ľudí a viac než 166-tisíc ochoreniu COVID-19 podľahlo.

V súvislosti s koronavírusom šéf WHO pripomenul aj takzvanú španielsku chrípku, ktorá sa šírila vo svete v roku 1918 a na jej dôsledky zomrelo až sto miliónov ľudí. "My máme však teraz technológie, môžeme zabrániť katastrofe, môžeme zabrániť takejto kríze," povedal novinárom v Ženeve.

WHO podľa agentúry AFP v pondelok zdôraznila, že o nebezpečenstve koronavírusu varovala od prvého dňa. "Varovali sme od prvého dňa, že je to diabol, proti ktorému by mali všetci bojovať," povedal Tedros na adresu kritiky zo strany Spojených štátov.

"Sme otvorení a nič neskrývame... Chceme, aby všetky krajiny dostali rovnaké informácie okamžite, pretože im to pomáha rýchlo a dobre sa pripraviť... Nielen USA, ale všetky krajiny dostávajú informácie okamžite," prízvukoval šéf WHO, ktorého citoval britský denník The Guardian.

Upozornil aj na to, že cieľom WHO je záchrana životov a preto nemá pred nikým nijaké tajomstvá.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami
pred 8 hodinami

SHMÚ varuje, že s výdatnejšími dažďami treba počítať na časti Slovenska až do stredajšieho rána. Výstrahy druhého stupňa platia pre okres Skalica, výstrahy prvého stupňa pre okresy Kežmarok, Spišská Nová Ves, Gelnica, Levoča, Košice a tiež Košice-okolie. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.