Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
20. apríl 2020, 17:34

Slovensko v pondelok popoludní vypravilo humanitárnu pomoc Taliansku

Slovensko v pondelok popoludní vypravilo humanitárnu pomoc Taliansku

Zľava taliansky veľvyslanec Gabrielle Meucci, minister zahraničia Ivan Korčok a minister vnútra Roman Mikulec počas spoločného stretnutia a odovzdávania pomoci. FOTO TASR – Jakub Kotian

Slovensko poskytlo Taliansku 300-tisíc chirurgických rúšok a 500 litrov dezinfekčného koncentrátu.

Slovensko vypravilo v pondelok o 16.00 h z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave humanitárnu pomoc Taliansku na podporu boja proti pandémii nového koronavírusu.

"Som veľmi rád, že len niekoľko dní po rozhodnutí vlády SR o poskytnutí pomoci Taliansku sme tu na letisku v Bratislave, aby sme vyprevadili špeciál vlády SR, ktorý odvezie do Ríma už o malú chvíľu materiálnu pomoc," povedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nominant SaS). Dodal, že je tiež veľmi rád za to, že Slovensko a slovenskí občania stoja v tejto ťažkej skúške pri Taliansku.

Taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio na Twitteri poďakoval Slovensku za humanitárnu pomoc.

"Humanitárna pomoc Taliansku je dôležitým gestom solidarity a jasným vyjadrením proeurópskej orientácie novej slovenskej vlády. Taliansko je v rámci Európskej únie (EÚ) najpostihnutejšie pandémiou s najvyšším počtom obetí – k pondelku je to 23 660 a smrtnosť, teda podiel mŕtvych na celkovom počte nakazených, dosahuje takmer 13 percent," spresnil rezort slovenskej diplomacie.

Poskytnutie humanitárnej pomoci je podľa MZVaEZ SR úzko koordinované s ministerstvom vnútra a ministerstvom zdravotníctva a nepredstavuje ohrozenie materiálnych potrieb SR v boji s pandémiou.

Humanitárna pomoc SR je taktiež zaregistrovaná v Koordinačnom centre EÚ pre reakcie na núdzové situácie (ERCC), ktoré uhradí značnú časť prepravných nákladov SR.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Šéf NATO Jens Stoltenberg na summite v Madride prisľúbil krajinám v Afrike a na Blízkom východe zvýšenú podporu. Aliancia tak chce konkurovať narastajúcemu vplyvu Ruska a Číny v týchto regiónoch. (tasr)

pred 10 hodinami

Pri Trnave vznikol podvečer požiar, pri ktorom zhorelo nepokosené obilie na rozlohe 18 hektárov. Na mieste zasahovali profesionálni hasiči aj jednotky dobrovoľných hasičov z viacerých obcí v okolí Trnavy. (tasr)

pred 10 hodinami
pred 12 hodinami

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová rovnako ako jej krajanka Kristína Kučová neprešla cez 2. kolo dvojhry na turnaji vo Wimbledone. S Poľkou Magdalenou Frechovou prehrala 4:6, 4:6. Posledným slovenským želiezkom v singli tak zostal Alex Molčan. (tasr)

pred 12 hodinami

V obci Somotor v okrese Trebišov dnes namerali 38,8 stupňa Celzia, čím horúčavy prekonali júnový rekord z roku 2012. Vtedy namerali 38,2 stupňa Celzia v Slovenskom Grobe. Horúčavy však vrcholia až zajtra, teplota by mala vystúpiť najvyššie na Dolnom Zemplíne, s hodnotou okolo 39 stupňov Celzia. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.