Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
12. august 2015

Penta vstúpila už aj na český mediálny trh

Po slovenskom mediálnom trhu vstupuje investičná skupina Penta vstupuje aj na český. Ovládla vydavateľský dom Vltava–Labe-Press (VLP), ktorý vydáva regionálne noviny Deník a prevádzkuje tlačiarne Novotisk. Akvizíciu Penta oznámila dnes prostredníctvom tlačovej správy. Skupina podpísala kúpno-predajn...

Po slovenskom mediálnom trhu vstupuje investičná skupina Penta vstupuje aj na český. Ovládla vydavateľský dom Vltava–Labe-Press (VLP), ktorý vydáva regionálne noviny Deník a prevádzkuje tlačiarne Novotisk.

Akvizíciu Penta oznámila dnes prostredníctvom tlačovej správy. Skupina podpísala kúpno-predajnú zmluvu s nemeckým koncernom Verlagsgruppe Passau, na základe ktorej získava 100 percent akcií emitovaných spoločnosťou VLP.

PR špecialista skupiny Gabriel Tóth priblížil, že súčasťou balíka je aj 51–percentný podiel v spoločnosti Astrosat Média, ktorá patrí medzi najväčších vydavateľov časopisov v Česku. Zastrešuje tradičné tituly, napríklad Květy, Vlasta, lifestylové tituly, napríklad  Story, National Geographic Česko, ale aj televízne časopisy, napríklad TV magazín.

Penta získala väčšinový podiel (70 percent) aj v spoločnosti Česká distribuční, ktorá je alternatívnym poštovým operátorom. Ďalej minoritné podiely v spoločnosti PNS (35 percent), ktorá sa zaoberá distribúciou novín a časopisov a v mediálnej agentúre AdActive (30 percent). 

Investičný riaditeľ skupiny Zdeněk Kubát vysvetlil, že regionálne denníky a ostatné aktíva VLP sú pre Pentu dlhodobou investičnou príležitosťou. Očakáva obchodné synergie s ich firmami, ktoré sú orientované na koncového zákazníka. „Samotnému vydavateľstvu chceme zaistiť finančnú stabilitu a rozvoj, ktorý bude v súlade so súčasnými modernými trendmi,“ uviedol Kubát. Podľa toho je prioritou ďalšie posilňovanie denníkov v regiónoch.

Verlagsgruppe Passau oznámila, že rozhodnutie predať mediálnu spoločnosť vybudovanú v Česku prijala zo strategických dôvodov. „Táto transakcia nám totiž umožní viac sa sústrediť na nemecký trh, kde chceme pokračovať v ďalšom raste,“ uviedla Simone Tucci-Diekmann, generálna riaditeľka a akcionárka Verlagsgruppe Passau, zodpovedná za aktivity spoločnosti v Nemecku a v Česku.

Vlani na jeseň finančná skupina Penta rozšírila svoje portfólio a vstúpila na slovenský mediálny trh. Vstúpila do vydavateľstva Petit-Press, za ktorým bol tiež nemecký vlastník Verlagsgruppe Passau, vydavateľstva Trend Holding a spoločnosti 7 Plus. Pod tieto vydavateľské domy patrí denník Sme, týždenník Trend a Plus 7 dní, denník Plus 1 deň a internetový spravodajský portál aktuálne.sk.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Litmanovej si pripomenuli 25. výročie od prvého zjavenia

V Litmanovej si pripomenuli 25. výročie od prvého zjavenia

Na hore Zvir pri obci Litmanová v nedeľu vyvrcholila slávnostná púť, ktorá sa niesla v znamení 25. výročia prvých zjavení. "Slávenie tejto udalosti sa začalo už v stredu (5. 8.), teda presne v deň prvého zjavenia. O deň neskôr sme si pripomenuli 20 rokov od posledného zjavenia a celé slávenie vyvrc...

Počet Sloveniek užívajúcich antikoncepciu klesá

Počet Sloveniek užívajúcich antikoncepciu klesá

Počet žien, ktoré užívajú antikoncepciu, na Slovensku dlhodobo klesá. Vlani po nej podľa dát Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) siahlo takmer 270-tisíc žien, čo predstavuje pätinu Sloveniek v reprodukčnom veku (15 - 49 rokov). V roku 2007 pritom užívalo antikoncepciu vyše 400-tisíc ž...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.