Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
11. august 2015

Fico: Vládne opatrenia sociálnych balíčkov sú racionálne a užitočné

Vládne opatrenia sociálnych balíčkov sú podľa premiéra Roberta Fica racionálne a užitočné. "Budeme tieto opatrenia naďalej realizovať, bez ohľadu na to, či sa opozícii páčia, alebo nepáčia," uviedol na tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na dnešné vyjadrenia stran...

Vládne opatrenia sociálnych balíčkov sú podľa premiéra Roberta Fica racionálne a užitočné.

"Budeme tieto opatrenia naďalej realizovať, bez ohľadu na to, či sa opozícii páčia, alebo nepáčia," uviedol na tlačovej konferencii predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na dnešné vyjadrenia strany Sloboda a Solidarita (SaS). Prvýkrát sa podľa premiéra jedna strana vyjadrila, že by opatrenia balíčkov zrušila.

"Za racionálne ich (opatrenia) považujeme preto, lebo rozdeľujeme dobré hospodárske, sociálne a finančné výsledky tejto krajiny medzi ľudí. Len vtedy môžu ľudia pochopiť, o čom to je, keď sa krajine darí. Hlavne ich však považujeme za užitočné, pretože v mnohých prípadoch vedú k podpore hospodárskeho rastu," zdôraznil.

"Zoberme si napríklad rozhodnutie, keď chceme podporiť školákov a stredoškolákov pri školách v prírode alebo pri lyžiarskych zájazdoch. Tu očakávame, že štát podporí až 600-tisíc prenocovaní v turistických, rekreačných a hotelových zariadeniach na Slovensku, čo významne podporí cestovný ruch. Predpokladám, že nikto taktiež nebude spochybňovať dosah zatepľovania rodinných domov na hospodársky rast," poznamenal premiér.

Opozičná strana SaS začína rokovať s poslancami a zbierať ich podpisy potrebné na podanie podnetu na Ústavný súd (ÚS) SR, aby preskúmal opatrenia zo sociálnych balíkov vlády Roberta Fica. Podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka sú totiž opatrenia vlády v dvoch doteraz predstavených sociálnych balíkoch väčšinou hlúposti či nič neriešiace kozmetické kroky.

Okrem toho niektoré z nich môžu podľa SaS porušovať články Ústavy SR. Slovenská ústava totiž hovorí o tom, že hospodárstvo Slovenska sa zakladá na princípoch sociálne a ekologicky orientovanej trhovej ekonomiky a že Slovensko chráni a podporuje hospodársku súťaž.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Litmanovej si pripomenuli 25. výročie od prvého zjavenia

V Litmanovej si pripomenuli 25. výročie od prvého zjavenia

Na hore Zvir pri obci Litmanová v nedeľu vyvrcholila slávnostná púť, ktorá sa niesla v znamení 25. výročia prvých zjavení. "Slávenie tejto udalosti sa začalo už v stredu (5. 8.), teda presne v deň prvého zjavenia. O deň neskôr sme si pripomenuli 20 rokov od posledného zjavenia a celé slávenie vyvrc...

KDH chce zakázať reklamu na alkohol pri školách a zvýšiť pokuty

KDH chce zakázať reklamu na alkohol pri školách a zvýšiť pokuty

Reklama na alkohol by mala byť v blízkosti škôl, školských zariadení a ubytovní pre mládež zakázaná. Zároveň by sa mali zvýšiť pokuty za propagáciu alkoholu, ktorá je namierená na deti a mládež. Dolná hranica by mala byť 33 200 eur a horná 100 000 eur. Kontrolu aj sankcionovanie by malo mať na star...

Jaguar Land Rover si pre svoj nový závod vybral Slovensko

Jaguar Land Rover si pre svoj nový závod vybral Slovensko

Britská automobilka Jaguar Land Rover podpísala so slovenskou vládou dokument o zámere postaviť svoj nový závod v Nitre.  Definitívne rozhodnutie o výstavbe bude nadväzovať na štúdiu uskutočniteľnosti a očakáva sa do konca tohto roka." S už zavedeným automobilovým priemyslom na vysokej úrovni je Slo...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.