Slováka, ktorého v Bruseli podozrievali z terorizmu, zbavili obvinení

Slováka, ktorý sa vo februári dostal v Bruseli do väzenia za podozrenie z prípravy teroristického činu, zbavili obvinení. Vo väzení však ostáva. Informovala o tom televízia Markíza.

Pripomenula, že 32-ročného Richarda z obce Horná Ves pri Kremnici zadržali 2. februára po tom, keď sa v okolí Európskeho parlamentu v Bruseli prechádzal v maskáčoch. Belgická polícia ho začala podozrievať, že by mohol pripravovať bombový útok. Policajti mu prehľadali auto, no žiadne výbušniny nenašli. V aute však objavili zbraň a motorovú pílu.

S obvinením z prípravy či pokusu o úmyselný teroristický čin sa belgický súd napokon nestotožnil. Televízii to potvrdil hovorca ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Peter Stano. Súd zbavil Slováka obvinení pre nedostatok dôkazov a po posúdení všetkých okolností prípadu.

Väzenie však neopúšťa, keďže čelí obvineniu z nedovoleného ozbrojovania. Zbraň, ktorú našli v jeho aute, totiž nemá zaregistrovanú.

Doteraz nie je známy dôvod, prečo sa muž vybral do Bruselu. Ako uviedla televízia, hovorí sa iba tom o tom, že sa chcel stretnúť s predsedom europarlamentu.

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo