Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. august 2015

Nemecko: Úrady zverejnili video, ktoré odrádza žiadateľov o azyl z Balkánu

Nemecké úrady zverejnili video, v ktorom upozorňujú migrantov z Balkánu, že majú iba veľmi malé šance získať azyl a budú im tiež naúčtované náklady na vlastnú deportáciu do vlasti. Opatrenie si kladie za cieľ zabrániť prílevu žiadateľov o azyl pochádzajúcich z juhovýchodnej Európy, informovala agent...

Nemecké úrady zverejnili video, v ktorom upozorňujú migrantov z Balkánu, že majú iba veľmi malé šance získať azyl a budú im tiež naúčtované náklady na vlastnú deportáciu do vlasti.

Opatrenie si kladie za cieľ zabrániť prílevu žiadateľov o azyl pochádzajúcich z juhovýchodnej Európy, informovala agentúra AP. Štvorminútové video bude premietané v Albánsku, Bosne, Čiernej Hore, Kosove, Macedónsku a Srbsku.

"Neverte sľubom, že dostanete v Nemecku azyl z ekonomických dôvodov. Ani tomu, že vám bude poskytnutá finančná podpora alebo pôžička. Vedomosti a zručnosti uplatnite v prospech rozvoja svojej vlasti," uvádza sa vo videoklipe.

V prvej polovici tohto roku požiadalo v Nemecku o azyl najviac migrantov z Kosova, Albánska a Srbska, odhliadnuc od Sýrie. Migranti pochádzajúci z Balkánu činia zhruba 40 percent z celkového množstva žiadateľov o azyl v Nemecku.

Berlín sa obáva, že ekonomickí utečenci z krajín, ktoré chcú vstúpiť do Európskej únie, preťažujú už aj tak zložitú situáciu miestnych úradov a znemožňujú im tak prijať viac utečencov z krajín, ako sú Sýria, Irak či Eritrea.

TASR

Inzercia

Odporúčame

ISIS dobyl strategické mesto a uniesol desiatky kresťanov

ISIS dobyl strategické mesto a uniesol desiatky kresťanov

Najmenej 230 civilistov - kresťanov a sunnitských moslimov - si odniesol ISIS ako korisť z významného sýrskeho mesta, ktorého sa zmocnil vo štvrtok. Karjatajn je strategicky dôležité mesto v stredosýrskej provincii Homs.  Podľa Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva sa do zajatia dostalo ...

Richard Lintner bude šéfovať slovenskej extralige

Richard Lintner bude šéfovať slovenskej extralige

Richard Lintner bude novým riaditeľom spoločnosti Pro-Hokej. Bývalý reprezentant a neúspešný kandidát na post prezidenta SZĽH v piatok poskytol oficiálne vyhlásenie, v ktorom potvrdil prijatie ponuky zo strany extraligových klubov. Vo funkcii nahradí Vladimíra Paštinského, ktorý v nej v júni na vlas...

Aktivistka Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou SaS

Aktivistka Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou SaS

Aktivistka za práva LGBTI osôb Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Informovala o tom hovorkyňa strany Katarína Svrčeková s tým, že k ukončeniu spolupráce došlo už dávnejšie.      Spoluprácu so Schlesinger oznámili liberáli v septembri minulého roka. Aktivistka...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.