Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. august 2015

Aktivistka Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou SaS

Aktivistka za práva LGBTI osôb Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Informovala o tom hovorkyňa strany Katarína Svrčeková s tým, že k ukončeniu spolupráce došlo už dávnejšie.      Spoluprácu so Schlesinger oznámili liberáli v septembri minulého roka. Aktivistka...

Aktivistka za práva LGBTI osôb Romana Schlesinger už nespolupracuje so stranou Sloboda a Solidarita (SaS). Informovala o tom hovorkyňa strany Katarína Svrčeková s tým, že k ukončeniu spolupráce došlo už dávnejšie.
      Spoluprácu so Schlesinger oznámili liberáli v septembri minulého roka. Aktivistka mala strane pomôcť v agende osobných slobôd. "Verím, že to presvedčí aj ľudí, ktorých sme sklamali nie dostatočne razantným presadzovaním týchto tém. Agenda osobných slobôd je však dlhodobo v našom programe a je to naša programová priorita," uviedol vtedy predseda liberálov Richard Sulík.
      Svrčeková dnes vysvetlila, že Schlesinger do strany nikdy nevstúpila. "Skôr ako k niečomu reálnemu došlo, tak sme sa spoločne zhodli na tom, že to nie je úplne dobrá cesta a rozlúčili sme sa," dodala hovorkyňa SaS.
      Dôvodom rozchodu boli aj nezhody pri téme utečencov, keď SaS tvrdí, že prijímanie utečencov nie je funkčným riešením. "Mrzí nás, že Romana tento názor nezdieľa," uvádza strana vo vyhlásení.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Gréckokatolíci prežívajú Uspenský pôst pred zosnutím Bohorodičky

Gréckokatolíci prežívajú Uspenský pôst pred zosnutím Bohorodičky

Uspenský pôst, nazývaný aj Spasivka, je jedným zo štyroch pôstnych období v roku v Gréckokatolíckej cirkvi. Uspenský pôst pred blížiacim sa sviatkom Zosnutia (Uspenije) presvätej Bohorodičky (15. 8.) sa v Gréckokatolíckej cirkvi začal 1. augusta. Tento pôst, ako duchovná príprava na uvedený sviatok,...

V Stredozemnom mori sa podarilo zachrániť viac ako 600 utečencov

V Stredozemnom mori sa podarilo zachrániť viac ako 600 utečencov

V rámci riskantnej záchrannej operácie v Stredomorí sa vo štvrtok podarilo dostať do bezpečia viac ako 600 ľudí a zabrániť tak ďalšiemu nešťastiu.  "Práve sme dokončili našu najnebezpečnejšiu a najkomplexnejšiu záchrannú operáciu", oznámili v noci nadnes organizácie Lekári bez hraníc (MSF) a Moas (M...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.