Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. august 2015

Kiska: Výsledok referenda v Gabčíkove neprekvapil, je na vláde, čo urobí

Je zodpovednosťou vlády, ako bude postupovať v súvislosti s výsledkom miestneho referenda v Gabčíkove, ktorého obyvatelia odmietli zriadenie dočasného tábora pre azylantov z Rakúska. Uviedol to vo štvrtok prezident Andrej Kiska. S odstupom štyroch dní sa vyjadril k nedeľnému hlasovaniu v juhoslovens...

Je zodpovednosťou vlády, ako bude postupovať v súvislosti s výsledkom miestneho referenda v Gabčíkove, ktorého obyvatelia odmietli zriadenie dočasného tábora pre azylantov z Rakúska. Uviedol to vo štvrtok prezident Andrej Kiska.

S odstupom štyroch dní sa vyjadril k nedeľnému hlasovaniu v juhoslovenskej obci. Jednoznačný zamietavý výsledok nepovažuje za prekvapivý. Podobne by podľa neho v tomto čase dopadlo referendum o otázke zriadenia tábora pre utečencov kdekoľvek na Slovensku.

Na rozdiel od viacerých opozičných strán prezident nevyzval vládu, aby rešpektovala výsledok hlasovania. „Chcem povedať úplne jasne, že v plnení záväzkov, ktoré naša vláda v tejto veci prevzala, má moju plnú podporu,“ vyhlásil.

Hlava štátu si myslí, že výsledok referenda je dôsledkom viacerých chýb, ktoré sa stali. „Aj v našej domácej debate na Slovensku,“ kritizoval predovšetkým vyjadrenia politikov k tejto téme.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Biskup Haľko je na Twitteri. Píše každý deň

Biskup Haľko je na Twitteri. Píše každý deň

"Až kričí to absolútne ticho slovenských médií o troch tisíckach mladých kresťanov cez víkend v Poprade. Mlčanie náhodné či zámerné?" Toto je jeden z príspevkov biskupa Jozefa Haľka na sociálnej sieti Twitter. Bratislavský pomocný biskup začal "tvítovať" na konci júna.  Biskup Haľko pridáva na Twitt...

USA sa dohodli s Ruskom na rezolúcii OSN o chemických útokoch v Sýrii

USA sa dohodli s Ruskom na rezolúcii OSN o chemických útokoch v Sýrii

Americký minister zahraničných vecí John Kerry dnes povedal, že dospel so svojím ruským kolegom Sergejom Lavrovom k dohode o návrhu rezolúcie OSN, ktorá má prinútiť páchateľov útokov chemickými zbraňami v Sýrii, aby sa z nich zodpovedali. Po stretnutí s Lavrovom v stredu na okraj zasadnutia Združeni...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.