Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. 03. 2020, 08:24

Vedenie NHL stále plánuje dohrať sezónu

Vedenie NHL stále plánuje dohrať sezónu

Ilustračný záber. FOTO TASR/AP

Vedenie zámorskej hokejovej NHL napriek rýchlo sa šíriacej pandémii koronavírusu v USA stále verí, že prerušenú sezónu budú môcť dohrať, a to dokonca v plnom rozsahu.

Zástupca komisára profiligy Bill Daly potvrdil, že pred opätovným rozbehnutím súťaže by kluby usporiadali krátke tréningové kempy, ktoré by umožnili hráčom dostať sa späť do formy.

Ligové plány posilnilo aj utorkové rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru (MOV) o odložení OH v Tokiu na rok 2021. Pre NHL sa tým uvoľnila významná porcia vysielacieho času televíznej stanice NBC v júli a auguste.

Vedenie profiligy pre pandémiu nového koronavírusu stoplo základnú časť 12. marca a všetko nasvedčuje tomu, že súťaž bude ešte dlhší čas prerušená. Zástupca komisára Garyho Bettmana však zostáva optimistom.

"Postupne sme zistili, že cez leto môžeme využiť ešte väčší priestor, než sme sa pôvodne domnievali. A to aj s ohľadom na to, aby sme boli pripravení na ďalšiu sezónu a odohrali jej celú základnú časť," uviedol Daly pre oficiálny web ligy.

Po odložení OH sa vytvoril počas leta nový priestor. Vedenie súťaže už požiadalo všetky kluby, aby zabezpečili využiteľnosť arén, v ktorých hrajú, až do konca augusta.

"Náš cieľ je vrátiť sa k hokeju skôr ako v auguste. Veľmi radi by sme hrali niekedy na jar, v závislosti od toho, ako sa bude vyvíjať situácia. Ak by sme museli predĺžiť sezónu do leta, bol by to pre nás krásny problém," povedal Daly.

Liga už predĺžila hráčom karanténu minimálne do 4. apríla. Dosiaľ registrovala u hokejistov štyri prípady nákazy koronavírusom - u dvoch hráčov Ottawy a dvoch Colorada. Jeden z hráčov Avalanche sa už medzičasom zotavil. Niektorí hokejisti na výsledky testov ešte čakajú. Viacero hráčov však vyjadrilo obavy, ako sa obmedzené možnosti trénovania počas karantény podpíšu pod ich formu.

Okrem prerušenia sezóny pred pár dňami odložilo vedenie ligy aj draft a slávnostný galavečer spojený s odovzdávaním individuálnych ocenení, ktoré boli pôvodne naplánované na jún. Montreal by o draft v hale Bell Centre nemal prísť, i keď nie je zatiaľ známe, v akej forme bude prebiehať.

USA celosvetovo vedú v počte prípadov ochorenia COVID-19, zaznamenali ich už vyše 142-tisíc. V krajine hlásia 2488 obetí.
 

Odporúčame