Koaliční poslanci zatiaľ koaličnú dohodu nepodpisovali

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Koaliční poslanci zatiaľ koaličnú dohodu nepodpisovali

Poslanci na tretej schôdzi NR SR. Foto: TASR/Michal Svítok

K podpisu by podľa premiéra Matoviča mohlo dôjsť budúci týždeň.

Premiér Igor Matovič zatiaľ nedal podpísať koaličným poslancom znenie koaličnej dohody, hoci avizoval, že tak urobí tento týždeň a následne ju zverejní. Koaliční poslanci by si mali preštudovať dohodu aj s programovými prioritami v priebehu budúceho týždňa.

Pre TASR to uviedol podpredseda hnutia Sme rodina a minister práce Milan Krajniak.

"Najskôr si to preberú na poslaneckých kluboch a potom všetci poslanci potvrdia podpisom svoj súhlas s koaličnou zmluvou a s programovymi prioritami, ktoré sú podkladom pre programové vyhlásenie vlády," povedal Kraniak pre TASR s tým, že o mechanizme podpísania hovorili partneri na koaličnej rade.

Matovič vo štvrtok priblížil, že podpis dohody koaličnými poslancami by chcel zorganizovať ako slávnostný akt na rovnakom mieste, kde ju podpísali koaliční lídri, teda v priestoroch Bratislavského hradu. "Aby ju aj samotní poslanci za rovnakých podmienok mohli podpísať. Potrebujeme to iba časovo zorganizovať," dodal predseda vlády s tým, že by k tomu mohlo dôjsť budúci týždeň.

Koaličnú dohodu podpísali predstavitelia OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí uplynulú sobotu na Bratislavskom hrade. "Celý obsah koaličnej zmluvy zverejníme až v priebehu týždňa, lebo sme si povedali, že urobíme niečo, čo nie je štandardom, že umožníme, aby sa každý jeden koaličný poslanec pridal a takisto parafoval túto koaličnú zmluvu," hovoril v sobotu Matovič v súvislosti s tým, ako sa rozhodli vyriešiť problematické kultúrno-etické otázky.

Matovič očakáva, že s partnermi rýchlo vytvoria aj programové vyhlásenie vlády. Svoje návrhy majú členovia vlády predložiť do 3. apríla, z nich má byť vypracovaný konečný návrh.
 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo