Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. 03. 2020, 17:49

Zomrel taliansky politik a svetový líder pro-life hnutia Carlo Casini

Zomrel taliansky politik a svetový líder pro-life hnutia Carlo Casini

Carlo Casini (vpravo) počas rozhovoru s bývalým talianskym prezidentom Giorgiom Napolitanom v roku 2014. Foto - Wikipedia

Carlo Casini zomrel po dlhej chorobe vo veku 85 rokov.

V pondelok zomrel Carlo Casini, nestor pro-life hnutia v Taliansku a Európe. Carlo Casini bol dlhoročný taliansky politik v talianskom i Európskom parlamente, ale predovšetkým zakladateľ talianskej organizácie Hnutie za život (Movimento per la vita) a medzinárodnej federácie One of Us. Casini zomrel po dlhej chorobe vo veku 85 rokov.

Casini ako predseda Výboru pre ústavné veci v Európskom parlamente pripomenul, že EÚ podporuje organizácie, ktoré vykonávajú potraty v rozvojových krajinách a propagujú potrat. Financuje tiež výskumné projekty, ktoré manipulujú s ľudskými embryami a ničia ich.

„Najbiednejši z biednych sú stále nenarodené deti, pretože je to celkom nahé ľudstvo, ktoré nemá absolútne nič. A ak je zbavený lásky svojej matky, je skutočne tým najchudobnejším z chudobných,“ povedal Carlo Casini v rozhovore pre Vatikánsky rozhlas v roku 2017.

Kňaz Mariusz Frukacz z poľského týždenníka Niedziela si všimol, že Carlo Casiniho bol obdivovateľom Jána Pavla II. Povedal, že bol gigantom ochrany života, a pápežská encyklika Evangelium vitae by mala byť príručkou pre pro–life.

 

Odporúčame