Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. august 2015

EÚ vyčlenila ďalších šesť miliónov eur na humanitárnu pomoc pre Líbyu

Európska komisia (EK) dnes oznámila, že poskytne dodatočnú sumu šesť miliónov eur pre humanitárnu pomoc určenú Líbyi. Pôjde o program núdzovej pomoci pre pokrytie najnaliehavejších potrieb ľudí, ktorí trpia na následky ozbrojeného konfliktu v tejto krajine. Program pomoci zahŕňa aj prisťahovalcov, ...

Európska komisia (EK) dnes oznámila, že poskytne dodatočnú sumu šesť miliónov eur pre humanitárnu pomoc určenú Líbyi.

Pôjde o program núdzovej pomoci pre pokrytie najnaliehavejších potrieb ľudí, ktorí trpia na následky ozbrojeného konfliktu v tejto krajine. Program pomoci zahŕňa aj prisťahovalcov, utečencov a žiadateľov o azyl.

Eurokomisár pre humanitárnu pomoc a krízové opatrenia Christos Stylianidis upozornil, že Európska únia neopustí ľudí v Líbyi, ktorí trpia v dôsledku konfliktu. "Nestranná a neutrálna humanitárna reakcia EÚ je kľúčová a je určená len na pokrytie najnaliehavejších potrieb," spresnil Stylianidis.

Komisár v tejto súvislosti vyzval všetky strany konfliktu, aby zastavili útoky proti civilistom a civilnej infraštruktúre, ako sú nemocnice a školy, a aby zabezpečili okamžitý, bezpečný a neobmedzený prístup humanitárnej pomoci k všetkým ľuďom, ktorí sa ocitli v núdzi.

Konflikt v Líbyi mal výrazný vplyv na životy civilistov a spôsobil nedostatok zdravotníckeho materiálu, viedol k nárastu vysídlencov a narušil poskytovanie základných služieb a fungovanie komunikácií, čo sťažilo prístup ohrozených ľudí k zásobám potravín a pohonných hmôt.

Európska komisia doteraz uvoľnila 8,76 milióna eur na podporu aktivít OSN, medzinárodných organizácií a mimovládnych organizácií, ktoré pomáhajú zmierňovať humanitárnu krízu v Líbyi.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.