Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
03. august 2015

Nigéria: Vojaci zničili tábory extrémistov Boko Haram, zachránili 178 ľudí

Nigérijskí vojaci zachránili 178 ľudí zajatých militantnou skupinou Boko Haram.  Pri útokoch voči Boko Haram vojaci zničili viacero táborov islamistických extrémistov na severovýchode krajiny, oznámila to v nedeľu večer nigérijská armáda. Hovorca armády spresnil, že medzi zachránenými je 101 detí, 6...

Nigérijskí vojaci zachránili 178 ľudí zajatých militantnou skupinou Boko Haram. 

Pri útokoch voči Boko Haram vojaci zničili viacero táborov islamistických extrémistov na severovýchode krajiny, oznámila to v nedeľu večer nigérijská armáda.

Hovorca armády spresnil, že medzi zachránenými je 101 detí, 67 žien a desať mužov, informovala tlačová agentúra AP. Nie je jasné, kde presne k útokom došlo.

Nigérijské vzdušné sily medzitým hlásili zabitie "veľkého počtu" militantov pri odrazení útoku na dedinu Bitta, južne od mesta Maiduguri, ktoré je miestom zrodu Boko Haram a metropolou štátu Borno.

Minulý štvrtok armáda oznámila záchranu ďalších 71 unesených ľudí. Celkovo zo zajatia skupiny Boko Haram tento rok oslobodili stovky ľudí, nie však niektoré z 219 dievčat unesených v apríli 2014 zo školy v Chiboku.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.