Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. august 2015

Ženy v kanadskom Ontáriu pripomenuli svoje právo na odhalené poprsie

Desiatky od pása hore nahých žien a mužov sa dnes v meste Waterloo v kanadskej provincii Ontário zúčastnili na pochode a demonštrácii, ktorých cieľom bolo pripomenúť ženám, že majú právo odhaliť si na verejnosti prsia, ak si to želajú. Podujatie zorganizovala trojica sestier, ktoré pred týždňom zast...

Desiatky od pása hore nahých žien a mužov sa dnes v meste Waterloo v kanadskej provincii Ontário zúčastnili na pochode a demonštrácii, ktorých cieľom bolo pripomenúť ženám, že majú právo odhaliť si na verejnosti prsia, ak si to želajú.

Podujatie zorganizovala trojica sestier, ktoré pred týždňom zastavil policajt, keď sa v rezidenčnej štvrti bicyklovali s odhaleným poprsím a upozornil ich, že konajú v rozpore so zákonom. Mladé ženy argumentovali, že nemá pravdu. Keď si roztržku začali nahrávať mobilným telefónom, policajt začal tvrdiť, že chcel len skontrolovať, či majú na bicykloch funkčné zvončeky a svetlá. Trojica sestier sa potom odobrala na policajnú stanicu a na zasahujúceho policajta podala trestné oznámenie za porušenie zákona. Ženy v provincii Ontário majú totiž právo pohybovať sa na verejnosti s obnaženými prsiami od roku 1996.

Podobný incident, aký koncom júla zažili sestry Tameera, Nadia a Alysha Mohamedové, keď si kvôli horúčave pri bicyklovaní vyzliekli tričká i športové podprsenky a bicyklovali sa "hore bez", sa v júni odohral v meste Guelph v provincii Ontário, keď mestský úradník napomenul osemročné dievča, ktoré malo na plavárni oblečený len spodný diel plaviek.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.