Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
02. august 2015

Irackí Kurdi vyzvali militantov z PKK na odchod z Kurdistanu a odsúdili turecké bombardovanie

Regionálna vláda irackej autonómnej oblasti Kurdistan v Iraku včera vyzvala predstaviteľov militantnej Strany kurdských pracujúcich (PKK) na "ustúpenie" z tamojšej kurdskej oblasti, aby sa tým zabránilo ďalším obetiam na životoch civilistov. Informovala o tom agentúra AP. Kurdistanský prezident Masú...

Regionálna vláda irackej autonómnej oblasti Kurdistan v Iraku včera vyzvala predstaviteľov militantnej Strany kurdských pracujúcich (PKK) na "ustúpenie" z tamojšej kurdskej oblasti, aby sa tým zabránilo ďalším obetiam na životoch civilistov. Informovala o tom agentúra AP.

Kurdistanský prezident Masúd Barzání v sobotnom vyhlásení ďalej odsúdil Turecko za bombardovanie civilistov. Stalo sa tak v reakcii na správy o náletoch na dedinu Zargala v pohorí Kandil plnej civilného obyvateľstva, pri ktorých zahynulo najmenej osem ľudí.

Prezident tiež vyzval obe strany, aby obnovili mierové rokovania o ukončení konfliktu, ktorý si za posledných 30 rokov vyžiadal približne 40.000 ľudských životov.

Turecko nálety na pozície PKK v irackom Kurdistane spustilo minulý týždeň po krachu prímeria. Militanti z PKK následne podnikli v Turecku množstvo útokov, prevažne na policajtov a vojakov.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...