Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
17. marec 2020

Omšové milodary zo Slovenska sú slávené v 25 krajinách sveta

Ak chcete zmysluplne pomôcť kňazom v misiách, môžete dať odslúžiť svätú omšu na svoj úmysel v misijných krajinách.
Omšové milodary zo Slovenska sú slávené v 25 krajinách sveta

Intencia je milodar pre kňaza, ktorý slávi svätú omšu na úmysel darcu. Väčšina kňazov v misijných krajinách nemá plat, žije z príspevkov veriacich, ktorí sú sami chudobní.

Kňazi nie sú len duchovnými pastiermi, často pomáhajú v sociálnej oblasti ako zdravotníci či pri bežných problémoch ľudí. Aj preto im môžeme veľmi pomôcť milodarom na odslúženie svätej omše. Keď títo kňazi predkladajú na oltár naše úmysly, môžeme si naplno uvedomiť univerzálnosť Katolíckej cirkvi.

Všetky omšové milodary, ktoré prijali počas roka 2019 Pápežské misijné diela (PMD), boli slávené v týchto krajinách: Angola, Benin, Burkina Faso, Čad, Ekvádor, Eritrea, Etiópia, Filipíny, Gabon, Guinea Bissau, Kamerun, Kazachstan, Kongo, Libéria, Papua - Nová Guinea, Peru, Pobrežie Slonoviny, Rwanda, Srí Lanka, Stredoafrická republika, Taiwan, Thajsko, Timor, Togo, Trinidad. Celkovo to bolo 25 misijných krajín. 

Ak sa chcete zapojiť do tohto spôsobu podpory kňazov v misijných krajinách, na stránke misijnediela.sk je registračný formulár, tam môžete napísať aj svoj úmysel. Nie je možné, aby PMD informovali o dátume slávenia, každému darcovi však posielajú poďakovanie.

Bližšie informácie o gregoriánskych svätých omšiach: http://misijnediela.sk/2019/10/gregorianske-svate-omse/

Registrácia úmyslov svätých omší: http://misijnediela.sk/omsove-milodary-pre-misionarov/

Ako poslať milodar na slávenie svätých omší

Milodar môžete poslať prevodom na účet: SK88 0900 0000 0051 4976 4503 (SLSP).

Do poznámky napíšte svoju adresu alebo e-mail.

Inzercia

Adresa majiteľa účtu:

Pápežské misijné diela

Lazaretská 32

P. O. Box 74, 814 99 Bratislava.

Formulár na zapísanie úmyslov svätých omší je dostupný na www.misijnediela.sk.

Bližšie informácie na: 02/529 64 916 alebo info@misijnediela.sk

Milodar na jednu svätú omšu je 5 eur, na novénu, teda 9 svätých omší, je 45 eur, na gregoriánske sväté omše, teda 30 svätých omší, je 150 eur.

Odporúčame

-10%
Vojna a trest
24,90 22,41

Novinka Michaila Zygara / Vojna a trest

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky. V knihe sa zamýšľa nad koreňmi ruskej nenávisti voči Ukrajine, z ktorej vyvrela najhoršia vojna tohto storočia.

Kto je zodpovedný za túto vojnu? pýta sa ruský novinár Michail Zygar. A odpovedá: my všetci! Spisovatelia, historici i obyčajní Rusi a Rusky.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.