Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. júl 2015

Britský premiér varuje ilegálnych migrantov pred deportáciou

Británia sa nestane "bezpečným útočiskom" pre migrantov, ktorí sa z francúzskeho Calais snažia dostať do Spojeného kráľovstva, vyhlásil dnes britský premiér David Cameron. Varoval, že ilegálnych migrantov z Británie deportujú. Cameronove slová zazneli v čase, keď sa množstvo migrantov snaží dostať d...

Británia sa nestane "bezpečným útočiskom" pre migrantov, ktorí sa z francúzskeho Calais snažia dostať do Spojeného kráľovstva, vyhlásil dnes britský premiér David Cameron. Varoval, že ilegálnych migrantov z Británie deportujú.

Cameronove slová zazneli v čase, keď sa množstvo migrantov snaží dostať do ústia eurotunela vo francúzskom Calais, ktorý spája Francúzsko s Britániou, informuje spravodajská stanica BBC.

Migranti pre stanicu uviedli, že sú odhodlaní dostať sa do Británie. Len tento týždeň sa pokúsilo do eurotunela dostať vyše 3500 ľudí. Niekoľko stoviek zadržala francúzska polícia v noci nadnes, počas tretej noci rozsiahlych pokusov o prienik do tunela.

Cameron povedal, že Francúzi vyslali do Calais dodatočných 120 policajtov a Británia investuje do oplotenia a bezpečnostných opatrení na priechodoch. "Všetko, čo sa môže urobiť, sa urobí, aby sme zaistili naše hranice a aby britskí turisti mohli ísť na dovolenku," uviedol Cameron. Priznal, že situácia je "veľmi náročná", keďže "húf ľudí prichádza cez Stredozemné more hľadať lepší život".

"Musíme si však chrániť hranice, spolupracujúc ruka v ruke s našimi susedmi, Francúzmi, a to je presne to, čo robíme," vysvetlil britský premiér, ktorý je momentálne na návšteve Vietnamu.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

K usmrteniu rodiny vo Veľkom Mederi nedošlo konaním inej osoby

K usmrteniu rodiny vo Veľkom Mederi nedošlo konaním inej osoby

V prípade troch mŕtvych osôb vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda k usmrteniu nedošlo konaním inej osoby, vyplýva zo stredajšej (29. 7.) pitvy. Procesné úkony naďalej pokračujú. TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. Pondelňajší (27. 7....

SaS: Sociálna poisťovňa si nesplnila povinnosti voči živnostníkom

SaS: Sociálna poisťovňa si nesplnila povinnosti voči živnostníkom

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) by mal zasiahnuť v prípade predĺženia doby splatnosti odvodov samostatne zárobkovo činných osôb do Sociálnej poisťovne (SP). Tá totiž stanovila pre živnostníkov termín pre zaplatenie odvodov na 2. september tohto roka. Podľa strany SaS tým však SP porušuje zákon....

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.