Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. júl 2015

Najzvedavejší sú poslanci OĽaNO, členov vlády interpelujú najviac

Inštitút interpelácie je spomedzi parlamentných strán najobľúbenejší v klube OĽaNO. Obyčajní podali do konca minulého roka spolu 243 interpelácií na členov vlády, čo je suverénne najviac v porovnaní s ostatnými stranami v parlamente.      Na druhom mieste je SDKÚ-DS s 85 interpeláciami, nasleduje KD...

Inštitút interpelácie je spomedzi parlamentných strán najobľúbenejší v klube OĽaNO. Obyčajní podali do konca minulého roka spolu 243 interpelácií na členov vlády, čo je suverénne najviac v porovnaní s ostatnými stranami v parlamente.
      Na druhom mieste je SDKÚ-DS s 85 interpeláciami, nasleduje KDH so 74. Nezávislí poslanci ich podali dovedna 208. Najmenej sa členov vlády pýtajú poslanci Smeru-SD, ktorí podali do konca roku 2014 len štyri interpelácie. Celá snemovňa ich dohromady položila 661.
      Najčastejším adresátom otázok bol vtedajší minister školstva Dušan Čaplovič, ktorý musel reagovať na 75 interpelácií. Tesne za ním skončil premiér Robert Fico (73), nasledujú minister vnútra Robert Kaliňák (68), minister dopravy Ján Počiatek (61) a šéf rezortu práce Ján Richter. Na chvoste spomedzi členov vlády je podpredseda kabinetu pre investície Ľubomír Vážny, ktorý čelil len piatim interpeláciám.
      Podľa zákona o rokovacom poriadku je interpelácia kvalifikovaná otázka, ktorá sa vzťahuje na uplatňovanie a vykonávanie zákonov, plnenie programového vyhlásenia vlády a uznesení parlamentu vládou a jej členmi. Poslanec môže interpelovať vládu, člena vlády alebo vedúceho iného ústredného orgánu štátnej správy vo veciach ich pôsobnosti. Interpelácia sa podáva písomne predsedovi NR SR, ktorý ju zašle interpelovanému, predsedovi vlády a na vedomie poslaneckým klubom.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

WHO: Konflikt na východe Ukrajiny si vyžiadal životy najmenej 68 detí

WHO: Konflikt na východe Ukrajiny si vyžiadal životy najmenej 68 detí

Od vlaňajšieho apríla si konflikt na východe Ukrajiny vyžiadal životy najmenej 68 detí a ďalších 183 utrpelo zranenia.   Informáciu uviedol v stredu pre agentúru TASS hovorca Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tarik Jašarevič. Podľa jeho slov sa údaje vzťahujú na obdobie do polovice apríla 201...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.