Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. júl 2015

Malajzijské aerolínie odmietajú špekulácie o náleze časti krídla pri Réunione

Letecká spoločnosť Malaysia Airlines dnes oznámila, že by bolo predčasné označiť trosky lietadla objavené pri pobreží francúzskeho ostrova Réunion v Indickom oceáne za pozostatky nezvestného letu MH370. Malaysia Airlines nechce robiť unáhlené závery. "Vzhľadom na správy o objavení časti krídla sa sp...

Letecká spoločnosť Malaysia Airlines dnes oznámila, že by bolo predčasné označiť trosky lietadla objavené pri pobreží francúzskeho ostrova Réunion v Indickom oceáne za pozostatky nezvestného letu MH370.

Malaysia Airlines nechce robiť unáhlené závery. "Vzhľadom na správy o objavení časti krídla sa spoločnosť Malaysia Airlines spojila s príslušnými úradmi ohľadom potvrdenia záležitosti. Momentálne by však bolo predčasné špekulovať o pôvode nálezu," uviedli aerolínie vo vyhlásení.

Podľa agentúry DPA malajzijská vláda vyslala na miesto nálezu dvojmetrovej časti regulačnej časti krídla špeciálny tím. Stanica CNN informovala, že spoločnosť Boeing pripúšťa možnosť spojitosti nálezu s lietadlom malajzijských aerolínií.

Civilné dopravné lietadlo typu Boeing-777 s 239 osobami na palube, ktoré smerovalo z malajzijského Kuala Lumpuru do čínskeho Pekingu, zmizlo z radarov riadiacich veží za doteraz nezistených príčin 8. marca 2014 hodinu po štarte.

Napriek intenzívnemu pátraniu sa však nepodarilo dosiaľ nájsť nijaký presvedčivý dôkaz, na základe ktorého by bolo možné určiť lokalitu pádu lietadla. Ide o jednu z najväčších záhad v dejinách letectva, konštatuje agentúra Reuters.

Úrady stále nevedia, prečo sa lietadlo výrazne odklonilo od kurzu nad morom medzi Malajziou a Vietnamom. Malajzijská vláda tento rok vyhlásila stratu letu MH370 za nehodu a všetkých pasažierov a členov posádky za mŕtvych.

TASR

Inzercia

Odporúčame

V Bratislave začína organový festival

V Bratislave začína organový festival

Bratislavská Katedrála svätého Martina bude po šiesty raz dejiskom medzinárodného Katedrálneho organového festivalu (KOF). Na festivale sa predstavia renomovaní interpreti zo Španielska, Švajčiarska, Nórska, Švédska, Talianska i Nemecka. Osem koncertov sa uskutoční od 30. júla do 10. septembra, kon...

Premiér Fico: Vláda vráti ľuďom 6 percent z ceny zaplateného plynu

Premiér Fico: Vláda vráti ľuďom 6 percent z ceny zaplateného plynu

Vláda ide vracať ľuďom peniaze za plyn. Tým, ktorí využívajú plyn na varenie, vráti 10 eur a ostatným domácnostiam bude vracať od 14 eur do 165 eur. Na dnešnej tlačovej konferencii o tom informoval premiér Robert Fico. "Bavíme sa presne o tých istých domácnostiach, ktorým Úrad pre reguláciu sieťovýc...