Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
23. február 2020

Ocilková a Kuzárová varujú: Pellegriniho vláda chystá registrované partnerstvá

Pellegriniho vláda sa snaží ulahodiť kresťanským voličom odmietnutím Istanbulského dohovoru, no do marca 2020 chce mať pripravené návrhy na partnerské spolužitie aj pre páry rovnakého pohlavia. Upozorňujú na to kandidátky KDH do NR SR, Renáta Ocilková a Miriam Kuzárová 
Ocilková a Kuzárová varujú: Pellegriniho vláda chystá registrované partnerstvá

Pellegriniho vláda sa pred voľbami snaží ulahodiť kresťanským voličom, no do marca 2020 chce mať pripravené návrhy na partnerské spolužitie aj pre páry rovnakého pohlavia. Upozorňujú na to kandidátky KDH do NR SR, Renáta Ocilková a Miriam Kuzárová 

Výbor pre práva LGBTI osôb, ktorý vznikol v júli 2012, keď sa k moci dostala jednofarebná vláda Smeru, pripravil Zoznam právne neupravených životných situácií nezosobášených párov, kde poukazuje na fakt, že takéto páry, tj. aj páry rovnakého pohlavia, nemajú “možnosť zverenia dieťaťa do náhradnej osobnej starostlivosti” a “možnosť osvojenia” (adopcie) dieťaťa. 

S cieľom navrhnúť konkrétne právne kroky k uzákoneniu ako registrovaných partnerstiev, tak aj adopcií detí pármi rovnakého pohlavia, bola vypracovaná Analýza právneho postavenia nezosobášených párov

Ako vyplýva za zápisu ostatného stretnutia Výboru pre práva LGBTI, Rada vlády pre ľudské práva má teraz za úlohu do marca 2020 pripraviť “nové návrhy týkajúce sa partnerského spolužitia párov bez ohľadu na pohlavie”. Ďalšou úlohou je “preskúmať definície transfóbie a homofóbie”.

Na prípravu týchto nebezpečných návrhov v gescii súčasnej vlády upozorňujú kandidátky KDH, Renáta Ocilková a Miriam Kuzárová. 

Miriam Kuzárová, riaditeľka slovenskej pobočky medzinárodných petícií CitizenGO, poukazuje na to, že “schválenie registrovaných partnerstiev v zahraničí malo charakter klzkého svahu. Vždy to bolo len odrazovým mostíkom pre ďalšie požiadavky, ktoré zahŕňali manželstvá, adopcie a umelé oplodnenie aj pre páry rovnakého pohlavia a liberálnu sexuálnu výchovu na školách prezentujúcu intímny život týchto párov. Existencia zväzkov párov rovnakého pohlavia je tiež základným predpokladom pre vznik tzv. anti-diskriminačných žalôb, v ktorých LGBT aktivisti obviňujú svojich názorových oponentov z homofóbie a kriminalizujú ich.”

„Rodina založená manželstvom medzi mužom a ženou je najlepším prostredím pre výchovu detí a počet manželov - žiadateľov o adopciu už teraz ďaleko prevyšuje počet detí, ktoré sú právne voľné na adopciu”, pripomína Ocilková.

Inzercia

“Všetkým ľuďom bez rozdielu prináleží rešpekt a všetky občianske práva. No pokiaľ ide o deti, nie je možné uprednostňovať želania dospelých pred najlepším záujmom detí a základným právom dieťaťa na otca a mamu,“ zdôrazňuje Kuzárová.

Ocilková s Kuzárovou zároveň pripomínajú, že Kresťanskodemokratické hnutie sa zaviazalo, že “nebude súčasťou žiadnej vlády, v ktorej programovom vyhlásení vlády bude snaha o legislatívne ukotvenie registrovaného partnerstva a adopcie detí pármi rovnakého pohlavia.”

Renáta Ocilková, známa aktivistka proti gender ideológii, okrem toho varuje aj pre ďalšími nebezpečenstvami z dielne ľavicovej vlády: “Riaditelia škôl dostali pred týždňom pozvanie na metodické stretnutie pre pedagógov v Slovenskej národnej galérii v Bratislave, kde chcú otvoriť tému Gender vo výtvarnej výchove. Stretnutie má priblížiť uplatňovanie rodovo citlivej pedagogiky vo vzdelávacom procese” uviedla Ocilková, ktorá pred mesiacom upozornila aj na dotazník Slovenského národného strediska pre ľudské práva, ktorý chcel vmanipulovať riaditeľov škôl do výučby sexuálnej výchovy.”


Renáta Ocilková sa roky angažuje v zápase za ochranu rodiny a života, v boji proti gender ideológii v pomoci ľuďom na okraji spoločnosti. Stála aj za petíciou Mama je lepšia ako jasle, ktorá sa snažila presadiť zvýšenie rodičovského príspevku, a pod ktorú sa v spolupráci so CitizenGo podpísalo viac ako 15 000 ľudí.
 

Miriam Kuzárová ako riaditeľka CitizenGO iniciovala viacero úspešných kampaní za ochranu života, podporu rodín a pomoc prenasledovaným za vieru. Spolupracovala na príprave petícií na zlepšenie ochrany života na Slovensku a za organizáciu CitizenGO sa zúčastnila zasadnutia Komisie OSN pre postavenie žien vo svete, kde hájila ochranu života a prorodinné hodnoty. Spolu s Fórom kresťanských inštitúcií adresovala slovenskej vláde niekoľko petícii na podporu rodiny a manželstva. Stála aj za petíciami, ktorá pomohli k oslobodeniu kresťanov, ktorí boli odsúdení na doživotie (Peter Jašek), ba až trest smrti  (Asie Bibi)

Objednávateľ: Kresťanskodemokratické hnutie, Šafárikovo námestie 4, 811 02, Bratislava, IČO: 00586846
Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s.r.o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO:50205668

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.