Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. júl 2015

Do Atén prišli experti, začínajú sa rokovania o treťom balíku pomoci

Do Atén dnes pricestovali zástupcovia veriteľských inštitúcií, aby začali s Gréckom rokovania o treťom záchrannom balíku, ale zatiaľ len na tzv. technickej úrovni. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na hovorkyňu gréckej vlády Olgu Gerovasiliovú.      To znamená, že do Atén zatiaľ zamierili...

Do Atén dnes pricestovali zástupcovia veriteľských inštitúcií, aby začali s Gréckom rokovania o treťom záchrannom balíku, ale zatiaľ len na tzv. technickej úrovni. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na hovorkyňu gréckej vlády Olgu Gerovasiliovú.
      To znamená, že do Atén zatiaľ zamierili len experti z Európskej komisie, Európskej centrálnej banky a Medzinárodného menového fondu. Gerovasiliová zároveň pre AP uviedla, že rokovania na vyššej úrovni medzi inštitúciami a Gréckom sa v najlepšom prípade začnú až koncom týždňa, možno vo štvrtok 30. júla, alebo neskôr.
      Zástupcovia veriteľov mali pôvodne pricestovať do Atén už v piatok 24. júla, ale podľa agentúry Reuters ich príchod odložili z "bezpečnostných dôvodov". Ľudia v Grécku údajne veriteľov nenávidia, preto sa vraj vyjednávania môžu začať až keď sa pre ne nájde vhodná a bezpečná lokalita.
      Odklad rokovaní ale vyvoláva obavy, že Gréci nestihnú včas dosiahnuť dohodu o treťom záchrannom úvere. Atény totiž potrebujú uzavrieť vyjednávania do 12. augusta, aby dostali včas peniaze na uhradenie dlhu ECB, ktorý je splatný 20. augusta.
      Podľa Gerovasiliovej však "nie je dôvod" obávať sa odkladu rokovaní a dodala, že o tom, kedy sa začnú, rozhodujú veritelia. Na záver bez ďalších podrobností uviedla, že rozhovory by sa mali uskutočniť v hoteli v centre Atén.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež poskytol vatikánsky heliport detskej nemocnici

Pápež poskytol vatikánsky heliport detskej nemocnici

Využívanie heliportu vo Vatikánskych záhradách výrazne zrýchli transport pacientov, hovorí riaditeľka jednej z najväčších detských nemocníc. Vatikánsky heliport nechal vybudovať pápež Pavol VI. Foto: vaticanstate.va Pristávaciu plochu pre vrtuľníky vo Vatikáne, ktorú terajší pápež František využíva ...

Srbsko: Pri bitke medzi migrantmi zahynul afganský utečenec

Srbsko: Pri bitke medzi migrantmi zahynul afganský utečenec

Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov varoval, že v najbližších dňoch ukončí dodávky humanitárnej pomoci do povstalcami ovládaného Donbasu. Urobí tak v prípade, ak budú proruskí vzbúrenci naďalej blokovať jeho konvoje, oznámila dnes agentúra AP.       Najbohatší Ukrajinec Achmetov je najväčším dodávat...

Sýria: Kurdi vyhnali Islamský štát zo strategického mesta pri Eufrate

Sýria: Kurdi vyhnali Islamský štát zo strategického mesta pri Eufrate

Kurdské Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG) vyhnali dnes bojovníkov takzvaného Islamského štátu zo strategicky významného severosýrskeho mesta Sarrín pri rieke Eufrat.       Kurdské obsadenie mesta uľahčili nálety medzinárodnej koalície pod vedením Spojených štátov, oznámilo Sýrske pozorovateľské centr...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.