Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
27. júl 2015

Srbsko: Pri bitke medzi migrantmi zahynul afganský utečenec

Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov varoval, že v najbližších dňoch ukončí dodávky humanitárnej pomoci do povstalcami ovládaného Donbasu. Urobí tak v prípade, ak budú proruskí vzbúrenci naďalej blokovať jeho konvoje, oznámila dnes agentúra AP.       Najbohatší Ukrajinec Achmetov je najväčším dodávat...

Ukrajinský oligarcha Rinat Achmetov varoval, že v najbližších dňoch ukončí dodávky humanitárnej pomoci do povstalcami ovládaného Donbasu. Urobí tak v prípade, ak budú proruskí vzbúrenci naďalej blokovať jeho konvoje, oznámila dnes agentúra AP.
      Najbohatší Ukrajinec Achmetov je najväčším dodávateľom pomoci do oblastí východnej Ukrajiny, kontrolovaných proruskými separatistami.
      Achmetovova charitatívna organizácia vyhlásila, že povstalci už desať dní blokujú jej konvoje. Ak bude blokáda pokračovať, organizácia v stredu uzavrie svoje distribučné centrá na východe krajiny.
      Ukrajinská vláda v Kyjeve vlani zastavila vyplácanie dôchodkov a sociálnych podpôr pre obyvateľov častí Doneckej a Luhanskej oblasti, ktoré ovládajú separatisti. Mnohí tamojší dôchodcovia a sociálne znevýhodnení obyvatelia sú preto prakticky úplne odkázaní na dodávky pomoci od Achmetova.
      Medzinárodné humanitárne organizácie totiž vzhľadom na komplikácie pri prekračovaní frontovej línie doručujú dodávky pomoci do Donbasu len s veľkými ťažkosťami.  
      Neutíchajúce boje medzi separatistami a armádou na východnej Ukrajine si od vlaňajšieho apríla vyžiadali už viac než 6400 obetí na životoch.

TASR

Inzercia

Odporúčame

Pápež poskytol vatikánsky heliport detskej nemocnici

Pápež poskytol vatikánsky heliport detskej nemocnici

Využívanie heliportu vo Vatikánskych záhradách výrazne zrýchli transport pacientov, hovorí riaditeľka jednej z najväčších detských nemocníc. Vatikánsky heliport nechal vybudovať pápež Pavol VI. Foto: vaticanstate.va Pristávaciu plochu pre vrtuľníky vo Vatikáne, ktorú terajší pápež František využíva ...

Sýria: Kurdi vyhnali Islamský štát zo strategického mesta pri Eufrate

Sýria: Kurdi vyhnali Islamský štát zo strategického mesta pri Eufrate

Kurdské Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG) vyhnali dnes bojovníkov takzvaného Islamského štátu zo strategicky významného severosýrskeho mesta Sarrín pri rieke Eufrat.       Kurdské obsadenie mesta uľahčili nálety medzinárodnej koalície pod vedením Spojených štátov, oznámilo Sýrske pozorovateľské centr...

Turecké tanky ostreľovali pozície kurdských milícií na severe Sýrie

Turecké tanky ostreľovali pozície kurdských milícií na severe Sýrie

Kurdské Oddiely ľudovej sebaobrany (YPG) obvinili dnes tureckú armádu, že ostreľovala ich pozície na severe Sýrie. Informovala o tom agentúra Reuters. Turecké tanky údajne spustili cezhraničnú paľbu na ciele YPG v dedine ležiacej neďaleko mesta Džarábulus. Toto mesto v sýrskej provincii Aleppo ovlád...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.