Pellegrini pred voľbami navštívil s Orbánom maďarsko-srbskú hranicu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Pellegrini pred voľbami navštívil s Orbánom maďarsko-srbskú hranicu

Slovenský premiér Peter Pellegrini (uprostred vľavo) spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom. FOTO TASR/DUNA/MTI

Pellegrini spolu s ministerkou vnútra Deinsou Sakovou dva týždne pred voľbami strašili migratnmi a deklarovali ochotu opätovne pomôcť Maďarsku chrániť hranice.

Predseda vlády Peter Pellegrini vo štvrtok na maďarsko-srbskom úseku schengenských hraníc pri juhomaďarskej obci Röszke spolu s maďarským premiérom Viktorom Orbánom preveril stav ochrany hraníc.

Orbán zase varoval pred rastom tlaku migrantov na južné hranice Maďarska a zdôraznil, že so zlepšením počasia bude prichádzať k hraniciam čoraz viac migrantov. Označil to za "organizovanú inváziu."

Slovenský premiér si myslí, že hoci sa to nezdá, aj Slovensko vníma, že počet migrantov vzhľadom na zlepšujúce sa počasie narastá - a aj vo vnútrozemí SR sa už objavili skupiny migrantov prevážaní motorovými vozidlami prevádzačmi cez Slovensko.

Vo vrcholiacej kampani pred parlamentnými voľbami tiež pohrozil nebezpečenstvom v prípade prekročenia tejto hranice desiatkami tisíc migrantov, a ich smerovania na Slovensko. Podľa neho by vtedy mala SR "vážny problém."

"Plne sa stotožňujem so slovami pána premiéra, že toto je južná schengenská hranica aj Slovenskej republiky. Slovensko sa vzorne stará o svoju východnú hranicu s Ukrajinou, ale na juhu sme odkázaní na pomoc a spoluprácu s Maďarskom," dodal Pellegrini.

Pellegrini vyzdvihol, že vzťahy SR s Maďarskom sú vo všetkých oblastiach "veľmi priateľské a na dobrej úrovni", a predsedovi maďarskej vlády vyjadril vďaku za to, že v otázke bezpečnosti má Slovensko dobrého partnera na dobrú spoluprácu.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo