Podľa anonymne zverejneného videa Kiska vedel o podvode s pozemkami v Tatrách

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Podľa anonymne zverejneného videa Kiska vedel o podvode s pozemkami v Tatrách

Svedok z procesu v kauze pozemkov Michal Šuliga a Milan Reichel spájaný s popradským podsvetím. Zdroj: youtube.com

AKTUALIZOVANÉ: Exprezident Kiska podal pre video o jeho pozemkovom spore trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie.

Aktérmi videa sú svedok z jeho procesu v kauze pozemkov Michal Šuliga a Milan Reichel spájaný s popradským podsvetím. Na zverejnené video upozornil viaceré médiá anonym.

Podľa lídra mimoparlamentnej strany Za ľudí Andreja Kisku ide o „primitívne video dvoch veľmi zlých a nedôveryhodných hercov, ktorých vyšetruje polícia za rôzne podvody“. „Obaja rozprávajú podľa zjavne predpripraveného scenára a je to až tragikomické,“ reagoval Kiska na sociálnej sieti. 

Tvrdí, že Reichela nikdy nevidel a od Šuligovej firmy kupoval pozemky na základe inzerátu uverejneného v novinách, ktorý aj v statuse uverejnil.

Video si exprezident spojil s údajným výrokom predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorý mu mal „sľúbiť pomstu a útoky“, ak ho nevymenuje za predsedu Ústavného súdu.

Predseda vládneho Smeru Robert Fico odmieta spájanie svojej osoby s videom o Andrejovi Kiskovi. Povedal to v piatok na tlačovej konferencii v Prešove.

„Mne sa zdá, že v tejto krajine zodpovedám za všetko vrátane vetra, dažďa, tepla a zimy. Je to smiešne. Tento upotený pán z Popradu by sa mal konečne spamätať. Mňa absolútne nezaujíma, kde je, čo je, je to vec orgánov činných v trestnom konaní. Už to je úplne trápne. Vždy keď na neho niečo vyjde, ja netuším, o čo ide, tak vždy hovorí, lebo Fico. Prepáčte, ja k tomu nemám čo povedať,“ uviedol Fico.

Ako dodal, video ešte nevidel a plánuje si ho pozrieť.

„To je tak, že keď sa to týka Fica a Smeru-SD, všetko je pravda. Keď sa to týka niekoho iného, tak to pravda nie je. Ja som len čítal zatiaľ nejaké správy, že vyšlo nejaké video, kde hovoria dvaja ľudia, ktorí boli blízko pri ňom (pri Andrejovi Kiskovi – pozn. TASR) v nejakých pozemkoch pod Tatrami. Čo ja s tým mám? Všetci dobre viete, že je to klamár, podvodník, zlodej a úžerník,“ doplnil Fico.

Na margo zverejneného videa o kauze exprezidenta Andreja Kisku hovorca Prezídia Policajného zboru SR Michal Slivka avizoval, že sa ním polícia bude zaoberať a nahrávku bude analyzovať.

Vo videu sa Šuliga a Reichel rozprávajú o Kiskovej kauze s pozemkami vo Veľkom Slavkove, ktorá sa dostala na súd. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018.

Šuliga bol jedným zo svedkov. Vo videu tvrdí, že Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok a že mu „držal stranu“.

Vo svojom zdôvodnení rozsudku sudca Miroslav Radačovský uviedol, že Kiska nadobúdal pozemok v dobrej viere a nemohol vedieť, že bol získaný nezákonne.

NAKA už vedie pre pozemkové podvody v Poprade viacero trestných stíhaní.

Kým v súvislosti s videom podal Kiska v piatok trestné oznámenie za krivé obvinenie a ohováranie na prokuratúre v Poprade, na samotného Kisku zase podal v ten istý deň trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin. Podozrieva ho z účasti v organizovanej zločineckej skupine.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo