Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Tlačové správy
06. 02. 2020, 23:41

10 DÔVODOV, PREČO VOLIŤ KDH

Bezpečná voľba, 100% kresťansko-demokratická strana - tvár, ktorú ponúka KDH.
10 DÔVODOV, PREČO VOLIŤ KDH

 

1. KDH sa zmenilo, ale hodnoty ostali

Kresťanskodemokratické hnutie prešlo v roku 2016 zásadnými zmenami. Po neúspešných voľbách do Národnej rady sa vymenilo vedenie aj predseda. Novým lídrom KDH sa stal Alojz Hlina, ktorý získal už v prvom kole drvivú väčšinu hlasov. Jeho hlavným cieľom bolo, aby sa kresťanská demokracia vrátila na slovenskú politickú mapu. Odvtedy sa to vo všetkých voľbách KDH darí uskutočňovať. KDH sa zmenilo, je mladšie, živšie, hodnoty však ostali. Nové vedenie KDH predložilo návrh, aby v stanovách bolo jasne uvedené, že KDH je za ochranu života od počatia, po prirodzenú smrť. Návrh, že KDH bude ochranovať manželstvo ako prirodzený zväzok muža a ženy. Tento návrh bol na sneme v Poprade v novembri 2016 schválený a prijatý.

2. KDH bolo v posledných troch voľbách úspešné

V rokoch 2017 – 2019 KDH úspešne absolvovalo voľby do VÚC, komunálne voľby a voľby do Európskeho parlamentu – a vo všetkých bolo KDH úspešné. Dokonca aj nad vlastné očakávania. V regionálnych a komunálnych voľbách sa KDH stalo najúspešnejšou opozičnou stranou a druhou najúspešnejšou stranou vôbec. V posledných voľbách do Európskeho parlamentu získalo KDH takmer 10%-nú podporu.

3. KDH je jediná 100%-ná kresťanská strana

V poslednom čase je módou, že sa ku kresťanským hodnotám hlási kde-kto. Od človeka, ktorý ešte pred pár rokmi s fakľami pochodoval v gardistickej uniforme, cez človeka, ktorý nemal problém poslať do väzenia nevinného katolíckeho kňaza, až po človeka, ktorý má 10 detí s 9 ženami. Iba KDH má kandidátku, na ktorej sú všetci kandidati skutoční kresťanskí politici, bez jedinej výnimky. Ostatné politické strany majú na svojich kandidátkach „aj“ niekoľkých kresťanských politikov, no len pri KDH majú voliči istotu, že pošlú do parlamentu výlučne kresťanských politikov.

KDH je kresťansko-demokratická strana ráno aj večer. Aj v Bratislave, aj na Orave. Sme krestanskí demokrati, keď odpovedáme redakciám konzervatívnych médií, rovnako aj keď odpovedáme redakciám liberálnych médií. My sa na kresťanských politikov nehráme, my nimi sme.

4. KDH bude v parlamente hlasovať v súlade s kresťanskými hodnotami

Nech bude budúci parlament vyzerať akokoľvek, určite prídu na stôl aj hlasovania o kultúrno-etických otázkach. Niektorí politici síce navrhujú, aby sa o nich vôbec nehlasovalo, no v realite to nie je možné, pretože podľa Ústavy nie je možné poslancom brániť predkladať zákony. Koaličným ani opozičným. A iba pri KDH majú voliči 100%-nú istotu, ako budú všetci jej poslanci hlasovať –  KDH bude vždy a zásadne za ochranu života a KDH bude vždy a zásadne proti registrovaným partnerstvám.

Žiadna iná strana túto garanciu neponúka. My si nepýtame od voličov bianko šek na rozhodujúce hodnotové hlasovania, my už teraz vieme garantovať, ako budeme hlasovať. Vieme garantovať, ako bude hlasovať celý náš poslanecký klub. Kto Vám takú garanciu ešte ponúka? Sme poctivá, normálna, štandardná, príčetná, kresťansko-demokratická  strana. To je KDH. Sme bezpečná voľba.

5. KDH je záruka stability vlády

Slovensko potrebuje nevyhnutne zmenu. Po rokoch vládnutia politickej mafie a pri hrozbe nástupu extrémistov je však nevyhnutné, aby táto zmena nielen prišla, ale aby sa aj udržala. V opačnom prípade by sme mohli byť po predčasných voľbách svedkami niečoho podobného, ako sa stalo v roku 2012, keď Slovensko ovládla strana Smer. Preto je nevyhnutné, aby bola vo vláde zmeny aj strana KDH, ktorá má jasné hodnoty a ktorá sa nerozpadne po prvom konflikte. KDH je štandardná strana, ktorá si uvedomuje zodpovednosť za krajinu a bude pilierom jej stability.

6. KDH je tu už 30 rokov

KDH oslavuje práve vo februári 30 rokov svojej existencie. Je to jediná politická strana, ktorá dokázala prežiť a pritom niekoľkokrát vymeniť svojho predsedu. KDH vznikala hneď po revolúcii v 89., keď už dva týždne po 17. novembri začali kresťanskí aktivisti vyzývať na zakladanie kresťanskodemokratických klubov. Ustanovujúci snem KDH sa uskutočnil 17. 2. 1990 v Nitre. Mnoho zakladajúcich členov je dodnes členmi KDH a aktívne hnutiu pomáhajú aj pred najbližšími voľbami.

7. KDH má funkčné regionálne štruktúry

V čase, keď majú niektoré politické subjekty štyroch členov, je výraz „regionálne štruktúry“ akoby prežitkom, no skutočná hodnotová strana sa bez členov a demokratických orgánov nezaobíde. Je normálne, že o kľúčových krokoch nerozhoduje iba predseda alebo úzke vedenie, ale celá členská základňa prostredníctvom svojich zástupcov. Práve členovia tvoria chrbtovú kosť KDH a títo musia mať aj rozhodujúce slovo pri zlomových okamihoch dejín. V žiadnej inej strane na Slovensku nevládne taká vnútorná demokracia ako v KDH. KDH tvorí kostru systému parlamentnej demokracie na Slovensku.

8. KDH má najsilnejšiu kandidátku vo svojej histórii

Kandidátka KDH do parlamentných volieb 2020 je vyskladaná vskutku originálne – takzvaným modulovým spôsobom. Prvý modul sú členovia predsedníctva, nasleduje modul kresťanský a konzervatívny svet, ďalej sú tam krajskí lídri, primátori a starostovia, zdravotnícky a školský modul a modul mladých kresťanov. Vo všetkých moduloch sú tí najkvalitnejší ľudia a odborníci vo svojich oblastiach. Nikto nie je na kandidátke do počtu a prekrúžkovať do parlamentu sa môže skoro každý. KDH má zo všetkých strán najviac učiteľov, najviac lekárov a má najmenej „bratislavskú“ kandidátku.

9. KDH má európske ukotvenie

Kým napríklad ĽSNS navrhuje vystúpiť z Európskej únie, KDH má zo všetkých politických strán na Slovensku najsilnejšie zázemie v európskych štruktúrach. Európska únia je pre Slovensko životne dôležitá a KDH ako dlhoročný člen Strany európskych ľudovcov (EPP) si uvedomuje, že naša krajina potrebuje pestovať dobré vzťahy s našimi európskymi partnermi. Dôkazom rešpektovania KDH ako významného člena EPP je aj účasť prezidenta Európskej ľudovej strany Donalda Tuska na našej slávnostnej Rade KDH, pri príležitosti 30. výročia založenia nášho hnutia. Slovensko je pre EÚ dôležité a EÚ je dôležitá pre Slovensko.

10. KDH nepôjde do vlády so Smerom, SNS ani s ĽSNS

Smer a SNS uniesli štát do rúk mafie a extrémistická ĽSNS ho chce viesť cestou strachu, nenávisti a násilia. Preto sa Kresťanskodemokratické hnutie aj písomne zaviazalo, že nepôjde do vlády ani so stranami súčasnej vládnej koalície, ani s extrémistami. Vo voľbách, ktoré sa budú konať 29. februára, sa bude rozhodovať o tom, akou cestou sa Slovensko v ďalšom desaťročí vydá.

Budeme rozhodovať aj o tom, akú tvár bude mať kresťanská demokracia na Slovensku.  Či to bude tá kotlebovsko-harabinovská, alebo podoba, keď na jednej kandidátke spolu kandidujú ľudia, pre ktorých sú biskupi z Marsu, pre ktorých sú biskupi ľudia bez srdca a rozumu, spolu s ľuďmi z kresťanských spoločenstiev. Alebo to bude naša tvár.

Bezpečná voľba, 100% kresťansko-demokratická strana - tvár, ktorú ponúka KDH. Vo voľbách rozhodneme, či príde k zmene, ktorá umožní Slovenkám a Slovákom opäť sa nadýchnuť a byť na Slovensko hrdý. Všetci potrebujeme nádej, že Slovensko môže byť opäť spravodlivé.

My tu nádej chceme prinášať, preto je názov nášho programu Reštart - Nádej pre Slovensko a našim ústredným volebným heslom je slogan Nádej pre spravodlivé Slovensko.

Ďakujeme za každý jeden hlas. Nesmierne si to budeme vážiť a sľubujeme, za nás všetkých, že Vašu dôveru nesklameme.

 

Objednávateľ: Kresťanskodemokratické hnutie, Šafárikovo námestie 4, 811 02, Bratislava, IČO: 00586846

Dodávateľ: POSTOJ MEDIA, s.r.o., Pražská 11, 811 04 Bratislava, IČO:50205668

Odporúčame