Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. 07. 2015, 00:11

Berlusconi tvrdí, že Putin mu ponúkol funkciu ministra hospodárstva

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi by sa mohol presťahovať z rodnej krajiny do Ruska, kde mu prezident Vladimir Putin ponúka funkciu ministra hospodárstva. V súčasnosti 78-ročný politik a mediálny magnát sa tak údajne vyjadril v rozhovore so svojimi spojencami, z ktorého citovalo dnešné vyda...

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi by sa mohol presťahovať z rodnej krajiny do Ruska, kde mu prezident Vladimir Putin ponúka funkciu ministra hospodárstva. V súčasnosti 78-ročný politik a mediálny magnát sa tak údajne vyjadril v rozhovore so svojimi spojencami, z ktorého citovalo dnešné vydanie denníka La Stampa.

"Pomyslite na to, že v Taliansku ma vytlačili na okraj, zatiaľ čo Putin mi povedal, že by mi bol pripravený dať občianstvo a prenechať mi vedenie ruského ministerstva hospodárstva... Tu so mnou zaobchádzajú ako s nejakým zločincom, a tam by mi stavali mosty zo zlata," povedal Berlusconi podľa článku La Stampa, ktorého obsah prevzali talianske a zahraničné spravodajské portály.

Berlusconi je známy ako blízky priateľ Putina a koncom júna s ním strávil spoločný víkend na Sibíri. Obaja muži sa nakrátko stretli aj počas predošlej Putinovej návštevy Ríma. Berlusconi v minulosti taktiež hostil rodinu šéfa Kremľa vo svojej súkromnej vile na Sardínii.

TASR

Odporúčame

V stredu bol prekonaný rekord priemernej dennej teploty vzduchu

V stredu bol prekonaný rekord priemernej dennej teploty vzduchu

Vysoké teploty na Slovensku boli v stredu 22. júla výnimočné. Priemerná denná teplota vzduchu totiž dosiahla nový celoslovenský rekord. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ho zaregistroval v Topoľčanoch, kde priemerná denná teplota vzduchu dosiahla 30 stupňov Celzia. Prekonaný tak bol doteraj...