SNS: Memorandum o prijatí utečencov z Rakúska narúša suverenitu SR

Memorandum o prijatí 500 utečencov nachádzajúcich sa v Rakúsku do tábora v Gabčíkove narúša suverenitu SR. Na dnešnej tlačovej konferencii to uviedol líder mimoparlamentnej SNS Andrej Danko, ktorý bol šokovaný laxným prístupom ministra vnútra Roberta Kaliňáka (Smer-SD) pri podpise tohto dokumentu.
      "Memorandum hlboko zasiahne do života občanov na Žitnom ostrove. Oni si nezaslúžia, aby mali zo dňa na deň 500 nových susedov," zdôraznil Danko, podľa ktorého nie je možné, aby človek, ktorý je v azylovom konaní v Rakúsku, bol umiestnený mimo územia tohto štátu. "Je to v rozpore s ľudskými právami. Minister Kaliňák zaviedol svetový experiment v oblasti azylovej politiky, ktorý nemá obdobu. SNS preto memorandum prísne odmieta," vyhlásil.
      Šéf SNS tvrdí, že mu nejde o politické body, ale o principiálnosť. "Odmietam rasizmus, xenofóbiu, ale chcem sa zamyslieť nad tým, či každý, kto si sadne na loď a prejde Stredozemné more, si zaslúži takúto ochranu. Západné štáty žijú na úplne iných hodnotových princípoch a majú silnejšiu ekonomiku ako my. Zvykli si žiť s rôznymi prisťahovalcami. Ale už dnes avizujú, že toto spolužitie rôznych kultúr a národov zlyháva," povedal Danko.
      

TASR

     

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo