Policajný šéf Gašpar: Okrem útoku zubnou kefkou problémy s migrantmi neboli

Azylovú procedúru 500 migrantov, ktorí budú dočasne na Slovensku, bude naďalej riešiť rakúska strana. "Všetci, ktorí v Rakúsku požiadali o azyl, musia počas konania, ktoré niekedy trvá aj niekoľko mesiacov, niekde bývať, spať, jesť a rakúske kapacity sú už preplnené," povedal 20. júla v diskusii na TABLET.TV policajný prezident Tibor Gašpar.

Reagoval tým na pripravovanú dohodu medzi Rakúskom a Slovenskou republikou. Tú podpísal minister vnútra Robert Kaliňák a rakúska ministerka vnútra Johanna Mikl–Leitner v utorok vo Viedni.

Dva slovenské tábory policajného zaistenia sú podľa Gašpara naplnené zhruba na dve tretiny a vážnejšie ohrozenie bezpečnosti v táboroch alebo ich okolí k dnešnému dňu polícia neregistruje. "Zatiaľ sme zaznamenali jeden vážnejší incident medzi dvoma migrantmi. Išlo o útok zubnou kefkou, ktorá bola upravená ako bodec," povedal s tým, že incident vypukol bez toho, že by mu predchádzalo konfliktné správanie jeho aktérov a výsledkom boli zranenia jedného z azylantov.

"Zatiaľ to ale bolo jediné, čo sa stalo vo vnútri v tábore. Nezaznamenali sme žiadne sťažnosti ani zvýšenú kriminalitu v okolí našich táborov. Nemyslím si, že je to systémový problém," dodal policajný šéf. 

TASR

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo