Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. január 2020, 18:05

Poisťovňa pripomínaním nedoplatkov vlani získala viac ako 53 miliónov eur

Poisťovňa pripomínaním nedoplatkov vlani získala viac ako 53 miliónov eur

Ilustračné foto – TASR/AP

Poisťovňa v minulom roku upozorňovala na nedoplatky aj zamestnávateľov. Rozoslala im takmer 416 000 upozornení.

Sociálna poisťovňa už niekoľko rokov pravidelne informuje živnostníkov (SZČO) aj zamestnávateľov o aktuálnom mesačnom nedoplatku poistného, a to prostredníctvom SMS a e-mailov.

Počas roku 2019 rozoslala živnostníkom a ostatným SZČO spolu takmer 184 000 správ. Na základe týchto upozornení SZČO dodatočne uhradili meškajúce poistné na sociálne poistenie v celkovej výške 3,5 milióna eur.

Poisťovňa v minulom roku upozorňovala na nedoplatky aj zamestnávateľov. Rozoslala im takmer 416 000 upozornení. Zamestnávatelia následne dodatočne uhradili meškajúce poistné v celkovej výške takmer 50 miliónov eur.

"Okrem toho Sociálna poisťovňa upozorňovala zamestnávateľov aj na neodovzdané mesačné výkazy poistného a príspevkov za ich zamestnancov. Odoslala 132 000 správ, na základe ktorých jej zamestnávatelia dodatočne zaslali viac ako 18 000 mesačných výkazov.

Od 1. decembra 2019 sú zamestnávatelia, ktorí neodovzdajú mesačné výkazy, považovaní za dlžníkov," zdôrazňuje hovorca poisťovne Peter Višváder.
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Predseda Smeru-SD Robert Fico tvrdí, že výber predsedu Špecializovaného trestného súdu bude napokon politickým rozhodnutím a bude záležať na tom, ktorý z kandidátov je pripravený plniť pokyny vládnej koalície a pokračovať v kriminalizovaní a šikanovaní opozície. Uviedol to na sociálnej sieti.

STANE SA PREDSEDOM ŠPECIALIZOVANÉHO TRESTNÉHO SÚDU MÔJ DOBRÝ KAMARÁT?😱 Špecializovaný trestný súd vyšiel z dielne SMER...

Uverejnil používateľ Robert Fico Utorok 4. augusta 2020
pred 31 minútami

Počet Britov sťahujúcich sa do krajín Európskej únie prudko stúpol po hlasovaní o brexite v roku 2016, vyplýva z novej britsko-nemeckej štúdie. Najväčší počet ľudí prišiel zo Spojeného kráľovstva do Španielska, za ním nasledovalo Francúzsko. (TASR)  

pred hodinou

Ozbrojené sily plánujú v roku 2021 vycvičiť celkovo 330 vojakov zaradených do aktívnych záloh. Záujemcovia, ktorí spĺňajú zákonom stanovené podmienky, sa môžu prihlásiť do 25. septembra prostredníctvom regrutačnej skupiny v krajskom meste podľa miesta svojho trvalého bydliska. (TASR)